ماه مصنوعی توسط چینی‌ها ساخته می‌شود

ماه مصنوعی

ماه مصنوعی توسط چینی‌ها ساخته می‌شود

ماه مصنوعی توسط محققان چینی تا سال 2020 ساخته خواهد شد. یکی از شهرهای چین قصد دارد جهت روشن کردن آسمان‌، ماهواره‌ای شبیه به ماه به فضا ارسال کند.

انسان‌ها از گذشته تا‌کنون پروژه‌های عجیبی نظیر پرتاپ اشیای مختلف به فضا را تجربه کرده‌اند که اغلب این پروژه‌ها با شکست مواجه شدند. اکنون یک هنرمند فرانسوی که تجربه ایجاد گردنبندی از آینه معلق در بالای زمین را در کارنامه خود دارد، ایده ساخت ماه مصنوعی را عنوان کرده‌ است. قرار شده این ماهواره درخشان در سال 2020 میلادی در جنوب غربی شهر چنگدو مورد استفاده قرار گیرد و به اندازه 8 ساعت روشنایی ماه واقعی را داشته باشد.

وو چانفند (Wu Chunfend)، مدیر موسسه پژوهشی چنگدو (Casc) در مورد این پروژه بیان کرد در صورت عملی شدن این پروژه، شاهد یک ماه مصنوعی در آسمان خواهیم بود که با روشن کردن محیط اطرافش دیگر به چراغ‌های معمولی در خیابان‌ها نیازی نیست. در نگاه اول، این پروژه یک اقدام غیر‌ ممکن به نظر می‌رسد، اما پژوهشگران سال‌ها روی آن تحقیق کرده‌اند و پیشرفت آن با انتظارات ما همراه بوده است.

ماه مصنوعی توسط محققان چینی تا سال 2020 ساخته خواهد شد. یکی از شهرهای چین قصد دارد جهت روشن کردن آسمان‌، ماهواره‌ای شبیه به ماه به فضا ارسال کند. انسان‌ها از گذشته تا‌کنون فعالیت پروژهای عجیبی نظیر پرتاپ اشیاء مختلف به فضا را تجربه کرده‌اند که اغلب این پروژه‌ها با شکست مواجه شد. اکنون یک هنرمند فرانسوی که تجربه ایجاد گردنبندی از آینه معلق در بالای زمین را در کارنامه خود دارد، ایده ساخت ماه مصنوعی را داده است. قرار است این ماهواره درخشان در سال 2020 میلادی در جنوب غربی شهر چنگدو مورد استفاده قرار گیرد و به اندازه 8 ساعت روشنایی ماه واقعی را داشته باشد. وو چانفند (Wu Chunfend)، مدیر موسسه پژوهشی چنگدو (Casc) در مورد این پروژه بیان کرد که در صورت عملی شدن این پروژه شاهد یک ماه مصنوعی در آسمان خواهیم بود که با روشن کردن محیط پیرامون خود به چراغ‌های معمولی خیابان‌ها دیگر نیازی نیست. همچنین در نگاه اول این پروژه یک اقدام غیر ممکن به نظر می‌رسد اما پژوهشگران سال‌ها روی آن تحقیق کرده‌اند و پیشرفت آن با انتظارات ما همراه بوده است. انتقاد از ماه مصنوعی بسیاری از شهروندان چنگدو از ساخت ماه مصنوعی انتقاد کرده‌اند و بر این باورند که نور ساخته شده از این ماه، تاثیرات منفی بر جانوران و مشاهدات نجومی به دنبال خواهد داشت. اما کانگ ویمین (Kang Weimin)، مدیر موسسه اپتیکز (Institute of Optics) اعتقاد دارد نور این ماه مصنوعی، تنها به اندازه تابش نور هنگام غروب آفتاب است. <div class="source-link"><span>"منبع"</span><a href=""https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-6288037/China-reveals-plans-launch-artificial-moon-light-city-skies-2020.html"" target="_blank" rel="nofollow">"dailymail"</a></div>

انتقاد مردم از ماه مصنوعی

بسیاری از شهروندان چنگدو از ساخت ماه مصنوعی انتقاد کرده‌اند و بر این باورند که نور ساخته شده از این ماه، تاثیرات منفی بر جانوران و مشاهدات نجومی به دنبال خواهد داشت. با این وجود کانگ ویمین (Kang Weimin)، مدیر موسسه اپتیکز (Institute of Optics) اعتقاد دارد نور این ماه مصنوعی تنها به اندازه تابش نور هنگام غروب آفتاب است.

ماه مصنوعی

1397-07-28

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *