مرورگر کروم گوگل تاکنون بر روی ۲ میلیارد دستگاه نصب شده است

مرورگر کروم گوگل بر روی دو میلیارد دستگاه نصب شده است

مرورگر کروم گوگل تاکنون بر روی ۲ میلیارد دستگاه نصب شده است

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، آشکار شد که مرورگر کروم گوگل (Google Chrome) بر روی دو میلیارد از دستگاه از سراسر پلتفرم‌های موبایلی و دسکتاپی نصب شده است.

طی مراسم توسعه دهندگان مرورگر کروم (Chrome Dev Summit 2016)، دارین فیشر (Darin Fisher)، نائب رئیس بخش نرم افزار مرورگر کروم گوگل اعلام کرد که این اپلیکیشن در پلتفرم‌های موبایل و دسکتاپی جمعا بیش از ۲ میلیارد بار نصب شده است.

مرورگر کروم گوگل مجموعا بر روی دو میلیارد دستگاه نصب شده است

با این وجود نمی‌توان به گونه‌ای اظهار کرد که تمامی 2 میلیارد دستگاه در حال استفاده فعال از این برنامه وب گردی هستند. جالب است بدانید که در ماه آوریل شرکت گوگل اعلام کرد که این مرورگر تنها یک میلیارد کاربر فعال دارد. البته موضوع مربوط به کاربران فعال ممکن است به مسئله تعداد نصب این برنامه ربطی پیدا نکند زیرا هر کاربر می‌تواند با یک شناسه چندین مرورگر را بر روی انواع دستگاه‌های خود نصب کند.

مرورگر کروم گوگل در سال 2008 میلادی ابتدا برای سیستم عامل ویندوز طراحی و تولید شد. سپس از روی همان نسخه، مدل‌هایی برای دیگر پلتفرم‌ها ساخته شده و انتشار یافت. از طرفی بر روی سیستم عامل اندروید گوگل نیز می‌توانیم به طور پیشفرض این مرورگر را مشاهده نموده و از آن استفاده کنیم. هم اکنون شرکت گوگل صاحب هفت محصول است که تعداد کاربران آن از مرز یک میلیارد نفر عبور کرده‌اند؛ برنامه‌هایی همچون جیمیل (Gmail) و مپس (Maps)، موتور سرچ (Search)، یوتیوب (Youtube)، همچنین گوگل پلی استور (Google Play Store) و هم اکنون مرورگر کروم (Chrome) از این دسته هستند. جدا از همه این‌ها،‌سیستم عامل اندروید را نیز به عنوان پرکاربرترین پلتفرم دنیای تکنولوژی نباید فراموش کنیم.

1395-08-23

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *