معرفی چشمه ناز اصفهان و راهنمای بازدید از آن | ستاره

معرفی چشمه ناز اصفهان و راهنمای بازدید از آن

چشمه ناز که یکی از پرآب‌ترین چشمه‌های موجود در استان اصفهان است، رودخانه‌ کوچکی را ایجاد کرده است که این رودخانه به رودخانه پر آب ونک ریخته می‌شود و در ادامه مسیر به کارون متصل می‌شود.

استان زیبای اصفهان، نه تنها مهد آثار باستانی و جاذبه‌های تاریخی است بلکه مانند دیگر نقاط کشور عزیزمان، سرشار از جاذبه‌های طبیعت گردی می‌باشد. یکی از زیباترین مناطق موجود در استان اصفهان و رشته کوه‌های زاگرس چشمه ناز واقع در محدوده‌ای ونک یکی از مناطق سردسیری استان اصفهان در نزدیکی شهر سمیرم است. چشمه ناز تنها ۶ کیلومتر با شهر ونک فاصله دارد و موقعیت جغرافیایی آن جنوب غربی شهر ونک و حدود ۳۰ کیلومتری غرب شهرستان سمیرم است؛ بنابراین یکی از مکان‌های تفریحی اصلی مردم شهرستان سمیرم و شهر ونک به شمار می‌رود. البته این چشمه و محیط اطراف آن به قدری زیبا است که مردم اصفهان و دیگر مناطق کشور برای دیدن این طبیعت بکر و جذاب به این منطقه سفر می‌کنند.

چشمه ناز در ارتفاعات کوه دالان کوه قرار دارد. به عبارت دقیق‌تر این چشمه در ارتفاع ۳۴۹۲ متری از سطح دریا قرار گرفته است؛ بنابراین آب این چشمه از ارتفاعات جاری است که این موضوع بر زیبایی منطقه افزوده و باعث شده در مسیر عبور این رودخانه کوچک مناظر کم نظیری ایجاد شود، جالب است بدانید که کل این منطقه در ارتفاع واقع شده است و به واسطه‌ای این ارتفاع می‌توان بر دشت‌های اطراف مسلط بود و زیبایی طبیعت اطراف را با زاویه جدید مشاهده نمود که مسلماً برای همه افراد جذاب خواهد بود.

یکی از اتفاق‌های خوب در این منطقه، حفاظت از گونه‌های جانواری موجود و شکار ممنوع بودن منطقه است. چشمه ناز درست در مسیر صعود به قله دالان ونک قرار گرفته است. به همین دلیل در فصل بهار بسیاری از کوهنوردان با طی کردن مسیر چشمه ناز، خود را به این چشمه می‌رسانند و بعد از کمی استراحت در کنار چشمه به سمت قله حرکت می‌کنند تا بعد از ۵ تا ۶ ساعت کوه‌پیمایی به قله دالان ونک برسند. این منطقه در بین کوهنوردان و طبیعت دوستان یک منطقه کاملاً شناخته شده است و بسیار مورد توجه علاقمندان به جاذبه‌های طبیعی قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *