مقایسه طرح‌های جدید اینترنت نامحدود

وبسایت سخت افزار: با این که در روزهای گذشته طرح های جدیدی از سوی شرکت های سرویس دهنده اینترنت به عنوان طرح های اینترنت نامحدود منتشر شده بود و اعلام شد این بسته های جدید از تاریخ 10 آذر ماه عملیاتی خواهند شد، دخالت وزیر ارتباطات در قیمت گذاری و ارائه سرویس ها باعث شد تقریبا همه شرکت ها مجددا طرح های خود را بروزرسانی کرده و سرویس های متفاوتی در اختیار کاربران قرار دهند.
 
 مقایسه طرح‌های جدید اینترنت نامحدود
 
با وجود نزدیک بودن این طرح ها به همدیگر باید بدانید که تفاوت های نسبتا واضحی نیز بین سرویس های مختلف ارائه شده توسط شرکت های اینترنت کشور وجود دارد و ممکن است این پرسش مطرح شود که کدام شرکت سرویس بهتری به فروش می رساند؟

جدول زیر برای مقایسه طرح های ارائه شده بر اساس سقف اینترنت منصفانه قابل مصرف در یک ماه از طرف برخی از بزرگترین اپراتورهای اینترنت ثابت کشور و قیمت های تایید و تصویب شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه شده است:

مقایسه طرح‌های جدید اینترنت نامحدود
حداکثر حجم منصفانه قابل مصرف در یک ماه (گیگابایت)

بر اساس توضیحات منتشر شده توسط وزارت ارتباطات، تمامی حجم های اعلام شده در این جدول ها می توانند به صورت آزاد توسط کاربران برای اینترنت های بین المللی یا داخلی استفاده شوند و محدودیتی از این بابت در نظر گرفته نشده. با این حال در صورت استفاده از اینترنت داخلی حجم به صورت 1/2 محاسبه خواهد شد؛ به این معنا که در صورت مصرف 1 گیگابایت حجم اینترنت داخلی 500 مگابایت از ترافیک کاربران کسر خواهد شد. لازم به ذکر است که این حالت برای شرکت پیشگامان 1/3 است. یعنی 1 گیگابایت مصرف اینترنت داخلی از سرویس های پیشگامان تنها 300 مگابایت از حجم کاربران کسر می کند. پس از عبور کاربران از حداکثر حجم تعیین شده آنها می توانند ترافیک آزاد را با قیمت 2000 تومان به ازای هر گیگابایت خریداری کنند یا با کاهش سرعت تا اتمام دوره خود مواجه خواهند شد. قرار است شرکت های مختلف میزان کاهش سرعت را بر اساس سرعت پایه سرویس ها متعاقبا اعلام کنند. نکته قابل توجه دیگر آنکه هر کدام از شرکت ها اعلام کرده اند سرویس های شبانه یا طرح های دانلود ویژه کاربران همچنان قابل خریداری خواهند بود. ضمنا استفاده از سرویس های مصرف محتوا مانند سرویس های پخش آنلاین فیلم حجمی از ترافیک کاربران کسر نخواهد کرد.

به نظر می رسد طرح های جدید سرانجام توانسته اند تا حد بسیار زیادی از نگرانی های کاربران اینترنت ایران کاسته و دوره جدیدی را در نحوه استفاده آنها از شبکه جهانی وب آغاز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *