میناوند: تیم ملی توان صعود به مرحله بعد را دارد

خبرگزاری فارس: مهرداد میناوند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: ابتدا دوست دارم در مورد حضورم در مشهد صحبت کنم، هرکدام از ما نسبت به جامعه و کشوری که در آن زندگی می‌کنیم مسئول هستیم،  خیلی دوست داشتم برای جشن گرفتن اتفاقات خوب کنار هم جمع می‌شدیم نه برای همدردی با مردم زلزله‌زده کرمانشاه، با پیشنهاد خانواده نوروزی تصمیم گرفتیم پیراهن هادی که منقش به نام امام رضا(ع) هست را برای کمک به مردم زلزله‌زده بفروشیم،  با تمام مشغله‌ای که داشتم وظیفه دانستم تا در این امر شرکت کنم، در ابتدا احساساتی بودیم اما حالا که چند هفته از زلزله گذشته و هنوز مردم پیگیر هستند احساس خوبی دارم و تا موقعی که هموطنان ما در کرمانشاه سقف و سرپناه نداشته باشند فکر ما راحت نخواهد شد.

وی در ادامه افزود: خدا می‌داند اهل تملق و چاپلوسی نیستم و قصد ندارم به بازیکنان تیم ملی روحیه بدهم ولی من بعد از قرعه‌کشی خیلی خوشحال بودم. درست است گروه ما سخت است ولی با این بازی‌های بزرگ است که نگاه دنیا به فوتبال ما معطوف می‌شود.

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص آماده‌سازی تیم ملی ادامه داد: در بخش تدارکات هم می‌توانیم حتی با تیم‌های بزرگی چون هلند و ایتالیا بازی کنیم که حذف شدند البته کیروش صلاح تیم ملی را بهتر می‌داند،  باید بدانیم فوتبال چقدر در بالا بردن غرور ملی موثر است. باید کار کنیم مثل این چند سال اخیر به عنوان یک فوتبالیست برای تیم ملی شانس صعود قائل هستم.

لژیونر سابق فوتبال ایران گفت: تجربه روزهای سخت که در آن کارهای بزرگ انجام دادیم را داریم اما اگر از جام جهانی هم حذف شویم اتفاق خاصی رخ نداده است چون دو تیم خوب و قدرتمند در گروه ما حضور دارند ولی مراکش تا حدود زیادی هم سطح ما است.

میناوند راجع به صحبت‌های روزهای اخیر افزود: چهار سال پیش هم زیاد حرف می‌زدند و می‌گفتند مسی در بازی مقابل ایران می‌تواند آقای گل شود ولی همه دیدند چه نمایش قابل قبولی داشتیم و اگر پنالتی به نفع تیم ملی اعلام می‌شد شرایط بازی به کلی فرق می‌کرد و اتفاقات دیگری رقم می‌خورد،  همچنان می‌گویم یک ایرانی هستم و امیدوار به صعود هرچند که پول خرج‌کردن و برگزاری بازی‌های تدارکاتی خوب اقدام مهمی است که می‌توانیم انجام دهیم،  فدراسیون هم به قدر کافی پول دارد تا تدارک مناسب تیم ملی را ببیند.

پیشکسوت پرسپولیس متذکر شد: شوخ ترین مردم دنیا هستیم ولی مطمئنا باید ترس را کنار بگذاریم چون توانمندی کافی را داریم و در هر پست سه بازیکن خوب و از همه مهمتر یک مربی خوب و کار بلد داریم.

ملی‌پوش اسبق تیم ملی در پایان خاطرنشان کرد: تعامل باشگاه‌ها با تیم ملی بسیار مناسب است و خواسته‌های کیروش تا حدود زیادی انجام شده است،  به این تیم خوش‌بین هستم و مطمئن هستم بازیکن متوجه هستند در چه ویترین مهمی حضور دارند ویترینی که راه آنها برای حضور در سطح اول فوتبال دنیا باز می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *