نوری: توقع این قرعه سخت برای تیم ملی را نداشتم

خبرگزاری تسنیم: محمد نوری درباره وضعیت تساوی تراکتورسازی مقابل صنعت نفت آبادان، رفع مصدومیت و بازگشتش به میادین، وضعیت سرخپوشان تبریزی در نقل‌وانتقالات و قرعه تیم ملی در جام جهانی صحبت‌ کرد.

از تساوی یک – یک تراکتورسازی مقابل صنعت نفت آبادان شروع کنیم.

 
صنعت نفت خیلی تیم خوبی بود و هواداران پرشوری داشت. بازی سنگینی مقابل این تیم پشت سر گذاشتیم. برای کسب سه امتیاز به آبادان رفتیم، اما آنها هم خوب بودند. در نیمه اول خوب بازی کردیم. در نیمه دوم شروع خوبی داشتیم، یک گل هم زدیم، اما گل تساوی را روی پنالتی خوردیم که پنالتی نبود. داور می‌توانست آن صحنه را پنالتی نگیرد، اما این کار را انجام داد تا بازی با تساوی به اتمام برسد و ما دو امتیاز بازی را از دست بدهیم. در کل فکر می‌کنم گرفتن یک امتیاز در آبادان خیلی پوئن خوب و مثبتی برای تراکتورسازی بود، هر چند برای سه امتیاز به آنجا رفته بودیم.

در مورد وضعیت خودت صحبت کن، الان مصدومیتت کاملاً برطرف شده؟

 
خدا را شکر دو سه هفته‌ای می‌شود که کاملاً خوب شدم و به میدان می‌روم. در این مدت به تیم کمک کردم و خدا را شکر شرایط خوبی دارم. امیدوارم بتوانم در ادامه هم به تیم کمک کنم، چون دیگر از مصدومیت خبری نیست.

چرا در این مدت بازیکنان تراکتورسازی با این حجم از مصدومیت مواجه بودند؟
 

نمی‌دانم، ویروس بدی به تیم آمد که همه مصدوم شدند. کادر فنی هم دستش به‌خاطر کمبود بازیکن کاملاً بسته بود. مثلاً من خودم زمانی که مصدوم شدم، بعد از دو بازی به‌خاطر کمبود بازیکن به میدان رفتم. اگر آن موقع بازی نمی‌کردم، خیلی زودتر برمی‌گشتم، اما به میدان رفتم و مصدومیتم تشدید شد. با تلاش‌هایی که پزشک تیم انجام داد، بعد از چند بازی خدا را شکر دوباره به میدان رفتم. امیدوارم در نیم فصل تراکتورسازی آن‌قدر بازیکن بگیرد که روندش به‌خاطر نبود دو سه بازیکن متوقف نشود.

به‌نظر می‌رسد مشکلات کم‌کم رو به اتمام هستند. هم مصدوم‌ها کاملاً برگشتند و هم نیم‌فصل نزدیک می‌شود و می‌توانید بازیکن جدید بگیرد.
 

اصلی‌ترین مشکل ما در نیم فصل نخست همین کمبود بازیکن بود که خیلی اذیت‌مان کرد. با اینکه یکسری بازیکنان در ابتدای فصل در تیم ماندند، اما مصدومیت‌هایی پیش آمد و در کلِ نیم‌فصل از بازیکن در کمبود بودیم. حالا خدا را شکر در نیم‌فصل پنجره نقل‌وانتقالات بازی می‌شود و باشگاه می‌تواند بازیکن بگیرد. امیدوارم این اتفاق بیفتد تا نیم‌فصل دوم را هم بهتر شروع کرده و هم به پایان برسانیم. البته فراموش نکنید که با این اتفاق، توقع‌ها هم از تراکتورسازی بالا می‌رود، چون دیگر بازیکن می‌گیرد و می‌تواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند.

در نیم‌فصل برنامه‌تان چیست؟ مثل اینکه قرار است بمب‌های زیادی در نقل‌وانتقالات بترکانید.
 

من در جریان نیستم، چون در حیطه وظایفم نیست. فقط امیدوارم باشگاه بازیکنانی بگیرد که باعث موفقیت تیم شوند. هر بازیکنی هم که به تراکتورسازی می‌آید، بداند که به تیم بزرگی آید و باید همه توانش را برای این تیم بگذارد.

روز چهارشنبه باید در آخرین بازی نیم‌فصل نخست به مصاف فولاد بروید، نظرت در مورد این بازی چیست؟
 

خیلی بازی سنگینی است. فولاد عالی نتیجه می‌گیرد و ما هم بازی سنگینی داریم. امیدوارم فولاد را ببریم و آماده شویم برای حساس‌ترین بازی دو سه ماه اخیرمان. یک بازی خیلی سخت در جام حذفی مقابل استقلال خوزستان داریم که فکر می‌کنم برای باشگاه هم خیلی مهم باشد. امیدوارم در جام حذفی از این مرحله هم بالا برویم.

می‌خواهیم از تراکتورسازی فاصله بگیریم و برسیم به موضوع قرعه‌ تیم ملی در جام جهانی 2018.
 

به‌خدا من مانده‌ام که چه قرعه‌ای به ما خورد، اصلاً خیلی سخت بود، توقع نداشتم این قرعه سخت برای‌مان بیفتد. بازی با اسپانیا خیلی سخت و سنگین خواهد بود، پرتغال هم همین‌طور. مراکش نیز تیم خوبی است که بازیکنانش در تیم‌های بزرگی بازی می‌کنند. تیم‌هایی که با آنها در یک گروه افتادیم، تیم‌های جان‌دار و قوی هستند. تیم ملی نیاز به دیدار تدارکاتی خیلی خوب دارد که ترس‌ بازیکنان بریزد. ما با تیم‌های خیلی قوی هم‌گروه شدیم که واقعاً کارمان برای صعود کردن خیلی سخت است. بچه‌ها با بازی‌هایی که انجام دادند و نتایج که گرفتند، توقعات را بالا بردند. همین توقع‌ها هم الان باعث شده که الان همه انتظار صعود از این گروه را از شاگردان کی‌روش داشته باشند.

با این اوضاع اما قبول داری که صعود تیم ملی از گروهی که در آن قرار گرفته کمی دور از انتظار به‌نظر می‌رسد؟
 

من سه چهار سال با کی‌روش کار کردم. او قطعاً برنامه‌ریزی خوبی انجام می‌دهد که تیم را برای جام جهانی جمع کند. فدراسیون هم باید حمایت کند و بازی‌های تدارکاتی خوبی برای تیم ملی در نظر بگیرد. ما هم با توجه به تیمی که داریم، می‌توانیم نتایج خوبی بگیریم. باید روی تیم کار کنند و از آن حمایت شود. همچنین شاگردان کی‌روش باید با تدارک خوبی برای جام جهانی داشته باشد. اگر همه چیز خوب پیش برود، تیم ملی می‌تواند در جام جهانی نتایج خوبی بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *