نگاهی به قابلیت استفاده از دو سیم کارت در گوشی هواوی پی 20 پرو

گوشی هواوی پی 20 پرو

نگاهی به قابلیت استفاده از دو سیم کارت در گوشی هواوی پی 20 پرو

هواوی در شناخت نیازهای واقعی کاربران پیشرو است. در حالی که به تازگی اپل گوشی آیفون ایکس اس مکس را با قابلیت استفاده از دو سیم کارت به بازار روانه کرده، پیش از این گوشی هواوی پی 20 پرو (Huawei P20 Pro) با این ویژگی عرضه شده است.

برای مطابقت با شیوه زندگی پویای امروزی، بعضی از سازندگان تلفن همراه، گوشی‌ های موبایل با قابلیت استفاده از دو سیم کارت همزمان را روانه بازار کرده‌اند که آخرین نمونه آن گوشی iPhone Xs Max است.

در حالی که اپل به تازگی این قابلیت را به گوشی‌های خود اضافه کرده است، پیش‌تر، هواوی این امکان را در گوشی‌های متعددی مورد استفاده قرار داده تا مشتریان مختلف با بودجه‌های متفاوت به آسانی بتوانند از آن استفاده کنند. خلاقیت، کاربرد آسان و تناسب ویژه گوشی های هواوی با سطح درآمدهای مختلف باعث شده این برند در نیمه دوم امسال گوی سبقت را از اپل برباید و در مقام دوم فروش گوشی در جهان جای گیرد. پس خالی از لطف نیست که مقایسه‌ای بین دو آخرین پرچمدار اپل و هواوی یعنی آیفون ایکس اس مکس و گوشی هواوی پی 20 پرو (Huawei P20 Pro) داشته باشیم که اتفاقا هر دو این گوشی‌ها دو سیم کارته هستند.

برخورداری از عملکرد دو سیم کارت در گوشی به کاربر اجازه می‌دهد که به طور همزمان از دو سیم کارت مثلا یکی برای مسائل کاری و یکی برای ارتباطات شخصی در یک گوشی استفاده کند. قابلیت استفاده از دو سیم کارت در گوشی هواوی پی 20 پرو امکان استفاده از تکنولوژی VoLTE دوگانه (مکالمه صوتی از بستر LTE) را نیز برای این گوشی فراهم کرده است که نیاز به هیچ تنظیم ویژه‌ای به جز وارد کردن دو سیم کارت در دستگاه ندارد و به این ترتیب فعال می‌شود. iPhone Xs Max هم قابلیت VoLTE را دارد، اگرچه برای فعال‌سازی آن باید حتما نرم افزار گوشی‌تان را به روز کنید.

در عین حال اگرچه iPhone Xs Max همزمان از دو سیم کارت پشتیبانی می‌کند، اما یکی از این سیم کارت‌ها باید eSIM (سیم کارت یکپارچه) باشد که تعداد محدودی از اپراتورها در جهان از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند و در نتیجه هدف برخورداری از دو سیم کارت برای مشتری در صورتی که اپراتور مورد نظر از آن حمایت نکند، در نهایت در این گوشی شکست می‌خورد.

کاربری آسان دو سیم کارت در گوشی هواوی پی 20 پرو

اما گوشی هواوی پی 20 پرو یک گوشی دو سیم کارته با کاربرد آسان است که به کاربر این اجازه را می ‌هد که هر زمان و هر جایی بلافاصله از هر کدام از دو سیم کارت گوشی که دوست دارد استفاده کند، بدون این که نیازی به تغییر اپراتور داشته باشد. این مساله تجربه لذت‌بخش و آسانی را برای کاربر در استفاده از دو سیم کارت به صورت همزمان پدید آورده است.

با این حال iPhone Xs Max این سهولت را ندارد، چون اگر کاربر به اپراتوری متصل باشد که تکنولوژی eSIM را حمایت نمی‌کند، یا باید به یک اپراتور سوم متصل شود یا قراردادش را با اپراتور قبلی به هم بزند و از اپراتور دیگری کمک بگیرد و چنین پیچیدگی‌هایی قطعا کاربر را متحمل خسارت‎هایی می‌کند.

در نهایت باید گفت HUAWEI P20 Pro به عنوان گوشی هوشمند پیشرو که استفاده از آن برای کاربر بسیار آسان است، جایگاه خود را مجددا در مقایسه با iPhone Xs Max تثبیت می‌کند. چرا که به کاربر این امکان را می‌دهد که شیوه زندگی پویای خود را حفظ و به آسانی میان تماس‌های کاری و شخصی اش تعادل برقرار کند.

هواوی با قرار دادن نیازهای کاربر در مرکز توجه خود، پی 20 پرو را طوری طراحی کرده است که استفاده از دو سیم کارت همزمان را بدون هیچ نوع پیچیدگی، به آسانی برای او فراهم کند. HUAWEI P20 Pro به عنوان یک گوشی قابل برنامه‌ریزی و در دسترس همچنان پیشرو است مگر زمانی که هواوی، پرچمدار بعدی خودش را با قابلیت‌های بالاتری به مشتریان عرضه کند. باید صبر کرد و دید!

1397-07-07

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *