نیسان بیش از 3 میلیون اتومبیل را به جهت مشکلات ایربگ فراخواند

فراخوان نیسان در ایالات متحده

نیسان بیش از 3 میلیون اتومبیل را به جهت مشکلات ایربگ فراخواند

اخیراً کمپانی نیسان بیش از 3 میلیون اتومبیل عرضه شده در ایالات متحده را به جهت مشکلات موجود در سیستم ایربگ فراخوانده است. این مشکلات مربوط به مدل‌های سال 2013 الی 2017 خودروهای این کمپانی است. البته نیسان در این فراخوان نامی از برند تاکاتا که اخیراً دردسر ساز شده نیاورده است.

کمپانی نیسان چند سالی است که لقب دومین خودروساز بزرگ جهان را با خود یدک می‌کشد. این کمپانی در حال حاضر جزو یکی از مهم‌ترین قطب‌های تولید خودرو بازار کشورهای مختلف به‌حساب می‌آید که ایالات متحده نیز از این قضیه مستثنا نیست؛ اما گویا اخیراً خودروهای عرضه شده توسط این کمپانی در سطح آمریکا با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

فراخوان عظیم بیش از 3 میلیونی نیسان موجب نارضایتی مصرف کنندگان شده است

نیسان به‌تازگی بیش از 3 میلیون اتومبیل را به جهت دارا بودن مشکلاتی در بخش ایربگ فراخوانده است. البته آن‌ها به‌طور مستقیم مشخص نکرده‌اند که آیا این مشکلات برای استفاده از ایربگ‌های دردسرساز «تاکاتا» بوده است یا خیر؛ اما چیزی که مشخص است این مشکل مربوط به 3.53 میلیون اتومبیل کمپانی نیسان است که در سطح ایالات متحده به فروش رفته است (چندی پیش اعلام شد که بیش از 85 میلیون خودرو فروخته شده در ایالات متحده که به ایربگ‌های تاکاتا مجهز بودند، به جهت مشکلات جدی که داشتند توسط کمپانی‌های سازنده فراخوانده شده‌اند. این خودروها متعلق به شرکت‌های هوندا و تویوتا بوده‌اند).

اتومبیل‌هایی که طی چند سال اخیر تولید می‌شوند، به یک سنسور در صندلی‌هایشان مجهز هستند تا سیستم هوشمند خودرو تنها وقتی ایربگ‌ها را فعال کند که سرنشین بر روی آن صندلی نشسته است. این علت ریشه‌ای است که کمپانی نیسان را مجبور کرده تا اتومبیل‌های تحت پوشش این سنسور را فرابخواند. گفته می‌شود که این خودروها شامل تمامی مدل‌های 2013 الی 2017 ماکسیما، لیف، آلتیما، مورانو، پات فایندر، روگ و سنترا خواهند بود.

فراخوان نیسان در ایالات متحده

علاوه بر آن فراخوان ارسال شده مربوط به خودروهای اینفینیتی مدل‌های 2013 الی 2017 JX35، QX60 و همچنین Q50 نیز خواهد شد. اینفینیتی از زیرمجموعه‌های شرکت نیسان است که در دهه 80 میلادی فعالیت خودش را با توزیع خودرو در آمریکای شمالی آغاز نمود. این شرکت وظیفه تولید خودروهای لوکس نیسان را بر عهده دارد.

به گفته نیسان مشکل اصلی ایربگ‌ خودروهای اینفینیتی مربوط به باگ موجود در تشخیص سن سرنشینان است. این کمپانی گزارش می‌دهد که سیستم هوشمند ایربگ چندین مدل از خودروهای اینفینیتی تا به حال در تصادفات نتوانسته‌اند کودک و یا بزرگ‌سال بودن سرنشین را جهت فعال کردن ایربگ تشخیص دهند که منجر به صدماتی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *