«نیکولا تسلا» نابغه قرن بیستم و ادعای ارتباطش با فرازمینی‌ها

روزنامه خراسان: «نیکولا تسلا» یکی از تاثیرگذارترین شخصیت های قرن بیستم بود اما نامش همیشه زیر سایه «ادیسون» آورده می شد. او نه تنها در تحقیقات دانشمندان پیش از خود تحول ایجاد کرد بلکه با پیشی گرفتن از دانشمندان زمانش گامی بلند در مسیر پیشرفت علم برداشت.

مرد وِنوسی!

«تسلا» در سال 1884 میلادی برای تحقق آرزوهایش به دیدار «ادیسون» در آمریکا رفت و در ابتدا زیر نظر «توماس ادیسون» مسئول اصلاح طرح جریان مستقیم برق او بود. پس از مدتی، طرح جریان متناوب برق را با «ادیسون» مطرح کرد اما با مخالفت شدید او مواجه شد. در نتیجه فعالیت های علمی اش را با حمایت برخی از سرمایه داران زمان خود به صورت مستقل آغاز کرد. پس از مدتی، طرح او توانست طرح جریان مستقیم برق «ادیسون» را شکست بدهد.

تا پیش از قرن بیستم، برق فقط یک کنجکاوی علمی بود و بسیاری از مردم نسبت به کارایی آن تردید داشتند. موفقیت طرح «تسلا» نه تنها نقطه عطفی در جهان بود بلکه او را به رویای کودکی اش یعنی گرفتن برق از آبشار نیاگارا رساند. در 16 نوامبر 1896 میلادی اولین چراغ ها در یکی از ایالت های نیویورک روشن و در مدت کوتاهی کل نیویورک برق رسانی شد. تحقیقات «تسلا» در زمینه برق تنها بخشی از نوآوری هایی بود که او را سر زبان ها انداخت. او در عمر خود بیش از 111 اختراع در آمریکا و 100 اختراع در جهان به ثبت رساند و البته عده ای درباره رابطه اش با فرازمینی ها، اسنادی منتشر کردند. هرچند این ادعاها بیشتر شبیه قصه است اما بهانه ای شد تا برخی از اختراع های بلندپروازانه «تسلا» را با هم مرور کنیم و با ذهن مرموز او بیشتر آشنا شویم.

5 طرح عجیب «تسلا» برای اختراع که هرگز ساخته نشدند

1- اشعه مرگ | سلاحی برای پایان جنگ

مرد وِنوسی!

«تسلا» در سال 1915 میلادی تصمیم به ساخت سلاح قدرتمندی گرفت که بتواند در برابر هر حمله ای مقاومت کند. او سال ها روی این طرح کار کرد تا در 1934 میلادی اعلام کرد، موفق به ساخت چنین سلاحی شده است. «تسلا» در توضیح سلاحش گفت: «این سلاح می تواند برای همیشه به جنگ پایان دهد و آن را به چیزی مانند دیوار چین تشبیه کرد که می توانست از مرزهای ملی کشورها حفاظت کند.» روزنامه ها سلاح «تسلا» را «اشعه مرگ» یا «اشعه صلح» نامیدند اما «تسلا» اختراع جدیدش را «تلفورس» خواند. او در طراحی سلاحش از ذرات باردار استفاده کرد که بُردی حدود 300 کیلومتر داشت.

«تسلا» ادعا کرد از «جی پی مورگان» و چندین کشور مانند انگلستان، یوگسلاوی و آمریکا برای سرمایه گذاری روی سلاحش کمک خواسته است اما آن ها طرحش را جدی نگرفتند. در اواخر عمرش نیز مدعی شد؛ عده ای قصد دزدیدن اسرار سلاح تلفورس را داشتند اما چیزی پیدا نکردند. «تسلا» برای در امان نگه داشتن تحقیقاتش، بیشتر آن ها را روی کاغذ ننوشت. همین مسئله باعث شد که با مرگش در ۱۹۴۳ میلادی، اسرار تلفورس هم بمیرند البته بعضی ها می گویند «تسلا» تحقیقاتش را روی کاغذ نوشته بود اما FBI بعد از مرگ او هنگام جست وجوی اتاقش، دست نوشته هایش را دزدیدند و بسیاری از سلاح های کنونی را از روی این دست نوشته ها ساخته اند. این ادعاها تاکنون ثابت نشده است.

2- نوسان ساز | دستگاهی برای شبیه سازی زلزله

مرد وِنوسی!

«نیکولا تسلا» در 1893 میلادی با استفاده از قدرت بخار یک دستگاه نوسان ساز اختراع کرد. این دستگاه عملکردی مانند زلزله داشت اما تا مدت ها هیچ فردی اطلاعی از وجود آن نداشت. او سال ها پس از اختراع خود به خبرنگاران گفت که یک روز وقتی دستگاه نوسان سازش را برای آزمایش روشن کرده، ساختمان محل کارش در نیویورک به لرزه افتاده است. او مدعی شد همان طور که در طول آزمایش، قدرت دستگاه بیشتر می شد، صدای ترک خوردن زمین و دیوارها را شنیده است.

«تسلا» گفته است ناگهان همه ماشین های سنگین محل، شروع به پرواز کردند. او بلافاصله پس از این اتفاق، دستگاه را با یک چکش از بین می برد. در همین لحظه پلیس و آمبولانس از راه می رسند. «تسلا» از دستیارانش می خواهد، صحبتی از این ماجرا نکنند و به پلیس بگویند این اتفاق فقط یک زمین لرزه بوده است. او پس از اطلاع از عواقب فاجعه بار استفاده گسترده از این اختراع، دیگر حرفی از آن نمی زند. برخی نظریه پردازان معتقدند در پروژه هایی مانند هارپ از دستگاه نوسان ساز «تسلا» استفاده شده است. ادعایی که همچون مورد اول هنوز به اثبات نرسیده است.

3- دوربین ذهن | دستگاهی برای خواندن ذهن

مرد وِنوسی!

«تسلا» معتقد بود می توان از اندیشه انسان عکس گرفت. او در 1893 میلادی در آزمایش هایش، از این فکر الهام گرفت. «تسلا» به فکر ساخت ماشین یا دوربینی بود که از افکار و تصورات ذهنی انسان عکس بگیرد و آن را روی یک نمایشگر نشان دهد. او در 1933 میلادی به خبرنگاران گفت که آزمایش ها متقاعدش کردند وقتی عملی بدون تفکر آگاهانه در پاسخ به یک محرک انجام شود، تصویری روی شبکیه چشم به وجود می آورد که شاید بتوان آن را با یک وسیله مناسب خواند. او به دنبال ساخت دستگاهی بود که از تصویر شکل گرفته بر شبکیه چشم عکس بگیرد و روی نمایشگر نشان دهد.

«تسلا» معتقد بود اگر این اتفاق با موفقیت انجام شود، ذهن همه ما مانند کتاب هایی باز است که به راحتی می توان آن را خواند البته اختراع «تسلا» آن طور که امیدوار بود، کار نکرد و هیچ وقت به واقعیت نپیوست. با وجود این محققان همچنان به دنبال ساخت دستگاهی هستند که «تسلا» آرزویش را داشت. دانشمندان الگوریتم هایی را طراحی کرده اند که می تواند سیگنال های مغز را تفسیر کند همچنین با استفاده از تجزیه و تحلیل های پیچیده ریاضی، شبکیه مصنوعی ساخته اند که تصاویر واقعی را برای ارسال به مغز به امواج الکتریکی تبدیل می کند.

4- برج واردنکلیف | منبع رایگان و نامحدود برق

مرد وِنوسی!

«تسلا» در سال 1901 تا 1902 میلادی با سرمایه گذاری «جی پی مورگان» اقدام به ساخت برج «واردنکلیف» در نیویورک کرد. طرح «تسلا» نمونه اولیه ارتباط بی سیم در جهان بود. مورگان در ابتدا تصور می کرد هدف «تسلا» از ساخت این برج انتقال جهانی برق و اطلاعات است و بابت آن 150 هزار دلار سرمایه گذاری کرد. «تسلا» در توضیح طرح خود گفت: «وقتی ارتباط بی سیم در سراسر جهان پیاده سازی و برقرار شود، زمین به یک مغز بزرگ تبدیل خواهد شد که می تواند در هر لحظه و نقطه ای از جهان پاسخ گو باشد.» با وجود این، او هدف بلندپروازانه تری از ارتباط بی سیم در سر داشت.

او قصد داشت از رسانا بودن پوسته زمین استفاده کند و به منبعی رایگان و نامحدود از الکتریسیته دست یابد. «تسلا» معتقد بود؛ ساکنان زمین می توانند با فرو کردن یک میله در زمین به برق مجانی برسند. در صورت تحقق این ایده، وضعیت تامین انرژی در زمین به کلی دگرگون می شد اما «تسلا» در سال 1906 میلادی این پروژه را رها کرد. برخی ادعا کرده اند این پروژه از جانب ذی نفعان حوزه انرژی متوقف شد و «مورگان» به همین دلیل پس از مدتی از ادامه تامین سرمایه آن منصرف شد.

5- کشتی هوایی برقی | هواپیمایی بدون نیاز به حمل سوخت

مرد وِنوسی!

«تسلا» از کودکی مجذوب ایده هایی بود که پرواز انسان را ممکن می کرد. او برای تحقق رویای کودکی اش، دانش مهندسی برق و مکانیک را با هم ترکیب کرد تا هواپیمایی مبتکرانه طراحی کند. «تسلا» پس از شکست طرح برج واردنکلیف در ژوئن 1919 میلادی در مجله «ریکانستراکشن» از مطالعاتش برای ساخت هواپیمایی فوق سبک خبر داد که می تواند هشت مایل بالاتر از سطح زمین پرواز کند.

نکته جالب طرح «تسلا» آن جا بود که قصد داشت با استفاده از نیروگاه های برق بی سیم که الگو گرفته شده از پروژه برج واردنکلیف بود، به هواپیما سوخت رسانی کند. با این کار هواپیماها از حمل سوخت بی نیاز می شدند. «تسلا» در توضیح طرح خود گفت: «منبع تغذیه این کشتی هوایی تقریبا نامحدود است زیرا نیروگاه های برق بی سیم می توانند با هم در ارتباط باشند و انرژی لازم را به کشتی های هوایی برسانند.» البته طرح «تسلا» برای ساخت این کشتی هوایی هم بی نتیجه ماند.


بررسی ادعای ارتباط «تسلا» با فرازمینی ها!

به عقیده بسیاری، «تسلا» ذهنی مافوق بشر داشت و نابغه ای خلاق بود اما در مقابل، عده ای به دلیل تفکرات عجیب و مرموزش او را دیوانه می خواندند. «تسلا» در یادداشت هایش از ارتباط تله پاتیک با فرازمینی ها گفته است. او گفته تمام ایده ها و اختراع هایش را از فرازمینی ها گرفته است. دفترچه یادداشت «تسلا» شامل طرح های عجیب و بلندپروازانه ای است که بسیاری از آن ها یا به شکل راز باقی مانده اند یا فراتر از علم فعلی بشر هستند.

مرد وِنوسی!

مدتی قبل در اسناد FBI اطلاعاتی درباره «تسلا» عمومی شد. در این اطلاعات، نامه ای خطاب به «مارگارت استرون» وجود داشت که به او ماموریت داده شد، کتابی درباره زندگی نامه «تسلا» بنویسد. در این کتاب آمده است؛ دستیاران «تسلا» مدعی شدند، دستگاه نیمه تمام او را که هدفش برقراری ارتباط با فرازمینی ها بود بعد از مرگش تکمیل کردند. آن ها در سال 1950 میلادی موفق به برقراری ارتباط با فرازمینی ها شدند. فرازمینی ها به دستیاران «تسلا» گفتند؛ او از سیاره ونوس آمده و در سال 1856 میلادی به یک خانواده زمینی سپرده شده است! البته به نظر می رسد خود FBI هم این ادعاها را چندان جدی نگرفته است.

منابع مطالب این پرونده : history.com، economictimes.indiatimes.com، sciencevibe.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *