هشدار آمریکا به اتباع خود در قدس اشغالی

خبرگزاری مهر: به نقل از پایگاه النشره، کنسولگری آمریکا در قدس اشغالی به دلیل نگرانی از ناآرامی ها درباره تصمیم احتمالی دونالد ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی، به کارکنان و خانواده های آنها هشدار داد از ترددهای شخصی در این شهر یا کرانه باختری خودداری کنند.
گروه های فلسطینی تهدید کرده اند در صورتی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قدس اشغالی را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت بشناسد و یا برنامه انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی را اجرایی کند، تظاهرات گسترده ای برگزار خواهند کرد. قرار است ترامپ روز چهارشنبه درباره این موضوع سخنرانی کند.
در بیانیه منتشر شده روز سه شنبه، کنسولگری آمریکا گفت کارکنان دولتی می توانند به دلیل موارد کاری ضروری و فقط با تدابیر امنیتی بیشتر در سطح شهر تردد کنند.
در این بیانیه هشدار آمیز همچنین از شهروندان آمریکا درخواست شده است از حضور در اماکن عمومی و یا مناطقی که نیروهای پلیس و ارتش استقرار دارند، خودداری کنند.
در همین حال رسانه های آمریکایی از اعزام تفنگداران دریایی این کشور به برخی سفارتخانه ها در منطقه پیش از اعلام تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور پیرامون قدس خبر دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *