هشدار الازهر به آمریکا درباره انتقال سفارت به قدس

ایسنا: شیخ الازهر در بیانیه‌ای ضمن هشدار نسبت به تلاش آمریکا برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل تاکید کرد، این گام می‌تواند صلح جهانی را تهدید کند.
به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز، در بیانیه الازهر آمده است: هرگونه اعلامی در این زمینه، خشم و غضب تمامی مسلمانان را برمی‌انگیزد و تهدیدی برای صلح جهانی بوده و تنش و دودستگی و نفرت را تشدید خواهد کرد.
بیانیه الازهر همزمان با انتشار اخباری در این باره است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا احتمالا اجرایی کردن تصمیم خود برای انتقال سفارت آمریکا در اراضی اشغالی به قدس را به تعویق انداخته است. با وجود اینکه مهلت مشخص برای تصمیم‌گیری در این خصوص دوشنبه به اتمام می‌رسد.
همزمان هشدارها در جهان اسلام نسبت به پیامدهای اتخاذ چنین تصمیمی افزایش یافته است.
کنگره آمریکا در سال 1995 قانونی را مبنی بر لزوم به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل تصویب کرد و اینک خواهان انتقال سفارت از تل‌آویو به قدس است.
با وجود اینکه مصوبه کنگره الزام‌آور است اما شامل بندی می‌شود که به رئیس جمهور اجازه می‌دهد انتقال سفارت را به منظور حمایت از «منافع امنیت ملی» به تعویق بیندازد به این شرط که هر 6 ماه یکبار این دستور توسط رئیس جمهور امضا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *