هواپیمای پیشرفته‌ای که هرکسی می‌تواند با آن پرواز کند

برترین ها – ترجمه از محمد کاملان: انسان‌ها از دیرباز تاکنون همیشه سودای پرواز در آسمان بیکران را در سر داشته‌اند و به‌رغم اینکه بیشتر از یک قرن است که به این آرزوی خود رسیده‌اند باز هم از دنبال کردن این رؤیا دست بر نمی‌دارند. از طرف دیگر درست است که انسان‌ها مدت زیادی می‌شود که به آسمان دست پیدا کرده‌اند اما پرواز عملاً توسط تمامی انسان‌ها صورت نمی‌گیرد و حتی اگر به‌اندازه‌ای ثروت داشته باشید که یک جت شخصی خریداری کنید باز هم اگر خلبانی بلد نباشید عملاً لذت پرواز را درک نمی‌کنید و باید روی صندلی مسافر بنشینید.

خوشبختانه در این زمینه نیز پیشرفت‌های فناوری به کمک انسان‌ها آمده‌اند و با هواپیمای جالبی طرف هستیم که پرواز با آن نیازی به دانش خلبانی ندارد و هرکسی می‌تواند با آن به‌پرواز در بیاید. ویژگی‌‌های این هواپیما به‌‌اندازه‌ای جذاب است که نمی‌توان به‌راحتی از کنار آن گذشت. با این حساب در ادامه با هم هواپیمای پیشرفته‌ای را بررسی خواهیم کرد که هر کسی به راحتی می‌توان با آن پرواز کند.

هواپیمای پیشرفته‌ای که هرکسی می‌تواند با آن پرواز کند

تجربه پرواز با این هواپیما چگونه است؟

این هواپیما که با نام آیکون اِی ۵ (Icon A5) شناخته می‌شود چیزی حدود ۹۵ درصد فرآیند پرواز را بر عهده می‌گیرد و پس از اینکه در مسیر باند فروگاه قرار گرفت سرنشین می‌تواند کنترل هواپیما را رها کند و با خیال راحت از پرواز با این هواپیما لذت ببرد. هواپیمای آیکون ای ۵ تنها از یک موتور بهره گرفته است و در کنار پرواز در هوا، در روی زمین نیز می‌توانید با این وسیله رانندگی کنید.

مهندسین سازنده هواپیمای آیکون ای ۵ برای رسیدن به چنین دستاوردی به دو امر مهم در طراحی این هواپیما توجه ویژه‌ای داشته‌اند. اولین مورد را می‌توان طراحی بسیار عالی و پیشرفته هواپیمای بدون خلبان نام برد، مورد بعدی نیز ساده‌سازی فرآیند پرواز است تا فردی که در کابین این هواپیما نشسته بدون داشتن هرگونه دانش خلبانی، به راحتی در آسمان به پرواز در بیاید.

به احتمال زیاد تاکنون تصاویر یا فیلم‌های زیادی از کابین خلبان هواپیماهای مختلف دیده‌اید. اولین چیزی که در این تصاویر به چشم شما می‌خورد فوجی از دکمه‌‌ها، درجه‌‌ها و کلید‌های مختلف است که پیش‌روی خلبان قرار گرفته‌اند. بدون شک مواجهه با این تعداد کلید و درجه برای افراد عادی دشوار است و اگر در چنین شرایطی قرار بگیرند دور پرواز را خط خواهند کشید. اما ساده‌سازی فرآیند پرواز در این هواپیما باعث شده تا خبری از این کلید‌ها و درجه‌ه نباشید و هواپیمای آیکون A5 کابین بسیار ساده‌ و معمولی دارد که تعامل با آن بسیار راحت‌تر است. با این حساب به‌لحاظی می‌توان قسمت جلوی کابین این هواپیما را به داشبورد خودرو شباهت داد.

از طرف دیگر طراحان این هواپیما سعی کرده‌اند کلید‌ها و درجه‌های مختلف را در هم ادغام کنند تا سرنشین با درجه‌های کمتری روبرو باشد. برای کنترل این هواپیما نیز سرنشین باید خاطرش جمع باشد که درجه‌ها روی حالت سبز قرار دارند. در چنین شرایطی هیچ نیازی به نگرانی نیست و هواپیما حتی روی آب هم به راحتی فرود می‌آید.

هواپیمای پیشرفته‌ای که هرکسی می‌تواند با آن پرواز کند

مهندسین طراح این هواپیما نهایت تلاش خود را به‌خرج داده‌اند تا آیکون ای ۵ در هوا ثبات بیشتری داشته باشد و به‌راحتی مسیر را پیدا کرده و به سمت آن پرواز کند. برای رسیدن به چنین منظوری، این هواپیما در شرایط مختلف پرواز افت سرعت پیدا نمی‌کند و فناوری‌های پیشرفته این هواپیما در دشوارترین شرایط پروازی، سرنشین را به سلامت به روی زمین می‌رسانند.

تمامی این موارد دست به دست هم داده‌اند تا پرواز با هواپیمای آیکون ای ۵ مانند آب خوردن کاری ساده و راحت باشد اما باز هم سرنشینی که قصد پرواز با این هواپیما را دارد نمی‌تواند بدون گذراندن یک دوره کوتاه پرواز، سوار این هواپیما شود. این دوره چیزی حدود ۲۰ ساعت به‌طول می‌‌انجامد و در آن کنترل هواپیما به زبان بسیار ساده توضیح داده می‌شود.

به این ترتیب کسی که عاشق پرواز باشد و به هر دلیلی نمی‌خواد در دوره‌های طولانی پرواز ثبت نام کند، با گذراندن این دوره پرواز ۲۰ ساعته به عشق خودش می‌رسد و پروازی دلچسب را با آیکون ای ۵ تجربه می‌کند.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم عاشق پرواز هستید و تجربه جالبی در این زمینه دارید، در قسمت نظرات این تجربه‌های مفید را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: digitaltrends

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *