پیشرفت قابل ملاحظه باتری هواوی میت 20 نسبت به هواوی میت 10

باتری هواوی میت 20

پیشرفت قابل ملاحظه باتری هواوی میت 20 نسبت به هواوی میت 10

باتری هواوی میت 20 (Huawei Mate 20) و سایر گوشی‌های این سری نسبت به گوشی های سری میت 10 هواوی پیشرفت چشمگیری داشته است. در ادامه، ظرفیت باتری میت ۲۰ و میت ۱۰ را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

جدیدترین پرچمدار هواوی در سری میت از قوی‌ترین پرچمداران این برند تاکنون به شمار می‌آید. در سال گذشته هواوی میت 10 (Huawei Mate 10) و هواوی میت 10 پرو (Huawei Mate 10 Pro) با باتری‌های پر ظرفیت 4000 میلی‌آمپرساعتی خود وارد بازار داغ گوشی های هوشمند شدند. امسال نیز هواوی در سری جدید میت 20 (Huawei Mate 20) قدمی فراتر گذاشته و ظرفیت باتری هواوی میت 20 پرو را 4200 میلی‌آمپر بر ساعت و ظرفیت باتری هواوی میت 20 ایکس (Huawei Mate 20 X) را تا 5000 میلی آمپر بر ساعت ارتقا داده است. البته ظرفیت باتری هواوی میت 20 همچنان 4000 میلی آمپر بر ساعت باقی مانده است، ولی مکانیزم‌های مدیریت انرژی موجب افزایش طول عمر باتری آن شده است.

افزایش طول عمر باتری هواوی میت 20

پس از رونمایی از سری Huawei Mate 20 در لندن، مصاحبه‌ای با بروس لی از مدیران ارشد هواوی در این ارتباط برگزار شد که او در این مصاحبه به افزایش 4 ساعتی طول عمر باتری گوشی میت ۲۰ نسبت به سری Mate 10 اشاره کرد. به گفته او علاوه بر افزایش ظرفیت باتری این تلفن‌های همراه، پردازنده پیشرفته 7 نانومتری Kirin 980 به کار گرفته شده در این گوشی توانسته است سبب کاهش مصرف انرژی و در نتیجه افزایش کارایی آن شود.

بروس لی همچنین در اولین مراسم رونمایی از باتری‌های 5000 میلی آمپر ساعتی میت 20 ایکس، به انگیزه کارگیری این ظرفیت فوق‌العاده در این گوشی اشاره کرد و گفت:

در ابتدای ورود سری Mate به بازار تلفن های همراه، باتری‌های 4000 میلی آمپر بر ساعت به راحتی می‌توانستند پاسخگوی نیازهای اولیه کاربران خود باشند، حال آنکه کاهش هزینه‌های ترافیک داده‌ای از سوی اپراتور‌های بزرگ مخابراتی سبب افزایش مصرف داده از سوی کاربران شده است. بنابراین تصمیم گرفتیم تا با افزایش ظرفیت باتری این گوشی های هوشمند نیازهای جدید کاربران خود را تامین کنیم. هواوی با کاهش سرعت مصرف باتری از یک سو و افزایش سرعت شارژ گوشی‌ها از سوی دیگر توانسته بیش از پیش پاسخگوی نیاز مشتریان خود باشد.

او همچنین به اهمیت امنیت سیستم شارژ گوشی های هولوی اشاره کرد. این شرکت در راستای بهینه‌سازی شارژرها و باتری‌های قابل شارژ توانسته است به عنوان بهترین در عرصه استانداردهای صنعتی طراحی سلولی، دیافراگم سلولی و فاصله کانونی باشد.

بروس لی بر این باور است که تنها با افزایش سطح تعریف شده برای استانداردها می‌توان محصولاتی با کیفیت بهتر را رقم زد، اما متاسفانه تنها تعداد معدودی از عرضه‌کنندگان باتری‌ها توانسته‌اند کیفیت مورد نیاز هواوی را ارائه دهند.

در پایان لازم به ذکر است که هواوی برای گوشی های سری Huawei Mate 20 خود از شرکت آلمانی TUV گواهینامه امنیت دریافت کرده است.

1397-08-03

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *