گفتگوی تلفنی پوتین و محمود عباس درباره قدس

خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم نوشت: کرملین سه‌شنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که پوتین و عباس تلفنی درباره روند مذاکرات سازش گفت‌وگو کردند.

بر اساس این گزارش، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، بر حمایت روسیه از از سرگیری مذاکرات مستقیم بین فلسطین و اسرائیل درباره مسائل مورد اختلاف از جمله وضعیت شهر قدس تاکید کرد.

پوتین در این تماس بر ضرورت رسیدن به تصمیماتی عادلانه و بلندمدت که منافع طرف فلسطینی و صهیونیستی را تامین می‌کند، تاکید کرد.

ریاست‌جمهوری روسیه اعلام کرد که در این گفت‌وگوی تلفنی به اهمیت توافق منعقد شده بین دو جنبش فتح و حماس در قاهره اشاره شد.

پوتین و محمود عباس همچنین درباره همکاری‌های دو جانبه در خصوص قراردادهایی که ماه مه گذشته در جریان نشست سران روسیه و فلسطین در مسکو  منعقد شد، گفت‌وگو کردند.

نبیل ابوردینه سخنگوی رسمی تشکیلات خودگردان فلسطین پیش از این اعلام کرد که محمود عباس از بسیاری از سران کشورهای جهان از جمله ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه خواسته است که به منظور جلوگیری از عملی شدن طرح ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به قدس دخالت کنند.

خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا) نیز اعلام کرد که محمود عباس، پوتین را از خطراتی که قدس را به‌ویژه در سایه عملی شدن تصمیم واشنگتن برای انتقال سفارت خود به این شهر مقدس تهدید می‌کند، مطلع کرده است.

بر اساس این گزارش، عباس نتایج تماس‌ تلفنی با ترامپ و تصمیم وی برای انتقال سفارت کشورش از تل‌آویو به قدس را به اطلاع پوتین رساند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواستار تحرک فوری برای حمایت از قدس و مقدسات اسلامی و مسیحی فلسطین در برابر خطرهایی که آن‌ها را تهدید می‌کند، شد.

ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین روز سه‌شنبه از تماس تلفنی محمود عباس رئیس این تشکیلات و دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا خبر داد.

بر اساس این گزارش، محمود عباس در این گفت‌وگوی تلفنی به ترامپ درباره پیامدهای خطرناک انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس هشدار داد.

عباس خطاب به ترامپ گفت: مطابق قطعنامه‌های بین‌المللی هیچ دولت فلسطینی بدون اینکه قدس شرقی پایتخت آن باشد، تشکیل نخواهد شد.

ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که ترامپ تصمیم خود برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را به اطلاع محمود عباس رسانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *