یوتیوب اینک از ویدیوهای HDR پشتیبانی می‌کند

یوتیوب اینک از ویدیوهای HDR پشتیبانی می‌کند

یوتیوب اینک از ویدیوهای HDR پشتیبانی می‌کند

یوتیوب رسما پشتیبانی از ویدیوهای HDR را آغاز کرد تا دنیای تولید محتوا با رنج وسیعی از دینامیک خیلی جدی‌تر از گذشته دنبال شود. هرچند به گفته‌ی گوگل تا اطلاع ثانوی کروم کست اولترا از این قابلیت یوتیوب پشتیبانی می‌کند و در آینده‌ای نزدیک، تمامی تلویزیون‌های HDR Ready سال 2016 سامسونگ نیز از این قابلیت سرویس یوتیوب پشتیبانی خواهند کرد.

کمپانی گوگل به عنوان صاحب و مالک قانونی یوتیوب، پشتیبانی از ویدیوهای HDR را به این شبکه اجتماعی گسترده مالتی مدیا اضافه کرد. بنابراین از امروز، خالقان محتوا قادر خواهند بود تا ویدیوهای HDR را به کانال خود اضافه کنند تا دیوایس های پشتیبانی کننده از آن، بتوانند از تماشای آن لذت ببرند.

ویدیوهای HDR چه تفاوتی با ویدیوهای معمولی دارند؟

High Dynamic Range یا «دامنه دینامیکی وسیع» همانطور که از نامش پیداست رنج وسیعی از دینامیک را برای محتوای شما به ارمغان می‌آورد که موجب سفیدتر شدن نقاط سفید و تاریک‌تر شدن نقاط تاریخ و در مجموع افزودن جزئیات بیشتر در هر دو منطقه رنگی ذکر شده می‌شود. همراه با این، رنگ‌ها زنده‌تر از گذشته شده و نتیجه این تکنولوژی به هر چه بیشتر نزدیک شدن محتوی به دنیای واقعیشان اشاره می‌کند.

در حال حاضر کمپانی گوگل با بسیاری از یوتیوبرها همکاری خود را جهت آپلود ویدیوهای HDR آغاز کرده است و بدون شک با همه‌گیر شدن آن در آینده‌ای نزدیک، این محتوا بیش از پیش نیز در سرویس ویدیویی یوتیوب می‌توان چنین ویدیوهایی یافت.

به عنوان پشتیبانی سخت افزاری، تا مدتی تنها این کروم کست اولترا است که از ویدیوهای HDR یوتیوب پشتیبانی خواهد کرد. در آینده‌ای نزدیک انتظار می‌رود تمامی تلویزیون‌های SUHD و UHD سال 2016 شرکت سامسونگ نیز همگی پشتیبانی کننده از این قابلیت جذاب یوتیوب باشند. در اینجا گوگل هیچ نامی از دیگر تلویزیون های حاوی تکنولوژی HDR به زبان نیاورده است. البته این قضیه تنها مختص تلویزیون ها نیست و دیوایس هایی نظیر ایکس باکس وان اس، پلی استیشن 4 و دیوایس های اندروید تی وی گوگل نیز مشخص نیست چه زمانی این پشتیبانی را دریافت خواهند کرد!

اگر شما فاقد یک تلویزیون HDR هستید نگران نباشید، همچنان می‌توانید ویدیوها را اجرا کرده و دیوایستان به صورت خودکار آن را به رنج دینامیک و رنگ‌هایی استاندارد باز می‌گرداند تا مشکلی بابت دیدن ویدیو نداشته باشید.

1395-08-19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.