۵ راهکار برای کاهش هزینه‌های وب‌سایت ، بدون از دست دادن کیفیت

اگر یک شرکت تازه تأسیس دارید و به‌تازگی شروع به فعالیت کرده‌اید، ایجاد یک وب‌سایت را در اولویت کارهای خود قرار دهید. میزان بودجه‌ای که باید برای این کار در نظر بگیرید به هوش و ذکاوت شما بستگی دارد. بسته به نیازهای شما، هزینه وب‌سایت می‌تواند رایگان و یا میلیون‌ها تومان باشد. احتمالاً به‌عنوان یک شرکت نوپا نتوانید برای وب‌سایت چند میلیون دلار هزینه کنید، همچنین یک وب‌سایت رایگان یا تقریباً رایگان نیز نمی‌تواند کمک زیادی به شما بکند؛ مانند سایر جنبه‌های تجارت وزندگی، هرچه بکارید درو می‌کنید. اگر برای وب‌سایت خود سرمایه‌گذاری اندکی بکنید، نباید انتظار بازده تجاری بالایی را داشته باشید.

مانند سایر سرمایه‌گذاری‌هایی که باید در آغاز کسب‌وکار خود انجام دهید، یک وب‌سایت باکیفیت نیز برای شما اندکی هزینه در بردارد؛ راه‌هایی برای افزایش بازده پروژه و اگر ازنظر مالی در مضیقه هستید، کاهش هزینه‌های وب‌سایت ، بدون از دست دادن کیفیت آن، وجود دارد.

فاز طراحی

به بیان ساده، هر چه طرح‌های بیشتری را برای وب‌سایت خود در نظر بگیرید، طراح برای پیاده‌سازی خواسته‌های شما باید کار بیشتری انجام دهد و این سبب افزایش هزینه طراحی سایت خواهد شد. یکی از راه‌های کاهش هزینه‌ی کلی سایت، بررسی طراحی پیش از شروع کار طراح است.

اگر در مراحل ابتدایی پروژه‌ی وب‌سایت، جوانب مختلف را در نظر بگیرید، بسیار کمک‌کننده خواهد بود. در نظر گرفتن جنبه‌های مختلف ظاهری وب‌سایت، می‌تواند شمارا به ظاهری برساند که ممکن است در یک بررسی کلی به آن نرسیده باشید. درست است که چند طراحی مختلف بازده بهتری دارد، اما در مقابل هزینه بیشتری می‌طلبد.

گاهی بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید، کاهش تعداد طراحی‌هایی است که می‌تواند به شما ارائه شود؛ که مستلزم کار کمتر و به دنبال آن هزینه کمتری است. بااین‌وجود نیز می‌توانید یک طراحی بسیار خوب و متناسب با وب‌سایت موردنیاز خود داشته باشید، حتی اگر فقط یک طراحی قوی را در فاز اولیه طراحی انتخاب کنید. این طراحی می‌تواند نسبت به داشتن چند طراحی، امنیت بیشتری داشته باشد و اگر به یک کار عالی با هزینه پایین نیاز دارید، این ایده‌ی بسیار خوبی است.

به‌جای کار سخت، از هوش خود بهره بگیرید

به‌طور سنتی، برای استفاده از طراحی وب‌سایتی که قبلاً مورداستفاده قرارگرفته است، باید یک توسعه‌دهنده‌ی وب دوباره آن را کد نویسی کرده آن را متناسب با نیازمندی‌های وب‌سایت جدید تغییر دهد. این کار می‌تواند وقت‌گیر بوده و به دنبال آن کار و هزینه زیادی را بطلبد. یک‌راه دیگر برای کاهش هزینه‌های کلی این است که این فرآیند سنتی دنبال نکنید و با ­ استفاده از یک پلتفرم مانند Webydo، به‌جای کار سخت هوش خود را به کار بگیرید.

Webydo یک پلتفرم طراحی وب‌سایت مبتنی بر ابر است که به طراح اجازه می‌دهد ظاهر وب‌سایت خود را به‌طور مستقیم، در یک مرورگر وب طراحی کند. سپس یک نرم‌افزار کد لازم برای توسعه‌ی وب‌سایت را تولید می‌کند. این سیستم امکان افزودن امکاناتی مانند قابلیت‌های مربوط به تجارت الکترونیکی و CMS به وب‌سایت را برای طراحان فراهم می‌کند. این ویژگی‌ها سبب شده است Webydo به یک ابزار قوی برای طراحی وب‌سایت بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط، تبدیل شود.

با بهره‌گیری از هوش به‌جای کار سخت و روی آوردن به پلتفرمی که بخش از اعظمی از فاز توسعه‌ی وب‌سایت را بر عهده می‌گیرد، می‌توانید در کنار کاهش هزینه و زمان، وب‌سایتی که برای موفقیت شرکت خود نیاز دارید را نیز داشته باشید.

از یک وب‌سایت کوچک شروع کنید

به‌احتمال‌زیاد وب‌سایتی که امروزه نیاز دارید، با وب‌سایتی که با پیشرفت کسب‌وکار خود نیاز در آینده نیاز خواهید دارید، متفاوت خواهد بود. هرچند ممکن است وسوسه شوید وب‌سایتی مطابق با تمام ایده‌های ذهنی خود را ایجاد کنید، اما توجه داشته باشید که این کار پرهزینه است، به‌خصوص اگر در حال حاضر نیازهای اساسی و مهم دیگری داشته باشید. اگر به‌طور موقت از ایده آل های ذهنی خود صرف‌نظر کرده و آن‌ها را در آینده عملی کنید و از یک سایت کوچک و متناسب با نیازهای کنونی خود شروع کنید، می‌توانید هزینه‌ی اولین وب‌سایت خود را کاهش دهید. چراکه با این کار حجم زیادی از کار موردنیاز برای طراحی وب‌سایت کاهش می‌یابد.

اگر هم‌اکنون استطاعت مالی انجام این کار رادارید آن را انجام دهید اما اگر بودجه اندکی دارید، بر آنچه اکنون نیاز دارید تمرکز کرده و از یک سایت کوچک و متمرکز شروع کنید.

برای رسیدن به ویژگی‌های موردنظر خود، مرحله‌به‌مرحله پیش بروید

طبق قسمتی از مبحث «از یک وب‌سایت کوچک شروع کنید»، باید ویژگی‌هایی که برای وب‌سایت ضروری هستند و باید به آن افزوده شوند، به‌علاوه‌ی ویژگی‌هایی که بهتر است وجود داشته باشند و می‌توانند در آینده افزوده شوند را مدنظر داشته باشید. با ایجاد یک لیست از ویژگی‌های موردنظر خود و درجه‌بندی آن‌ها بر اساس میزان اهمیت، می‌توانید فرآیند توسعه‌ی وب‌سایت خود را به چند فاز تقسیم کنید. فاز ۱ شامل ویژگی‌های ضروری خواهد بود و ویژگی‌های غیرضروری را به آینده موکول خواهید کرد. این فرآیند از هزینه‌های وب‌سایت شما نمی‌کاهد، (در حقیقت ممکن است درازمدت پرهزینه‌تر نیز باشد)، اما به‌طورقطع هزینه‌های نهایی شمارا کاهش می‌دهد. در یک کسب‌وکار نوپا در مورد اینکه پول در کجا صرف می‌شود، نگرانی‌هایی وجود دارد. فاز اول می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که می‌توانید هم‌اکنون سایت مطابق نیاز و بودجه‌ی خود را در اختیار داشته و در آینده نیز بتوانید آن را ارتقاء دهید.

کمک بگیرید

ایجاد یک وب‌سایت مراحل زیادی دارد. در قسمتی از کار مانند طراحی ظاهر و ایجاد صفحات وب‌سایت، بعید است که بتوانید کمک بگیرید؛ اما می‌توانید وظایف دیگری مانند تهیه محتوای وب‌سایت را به تیم خود واگذار کنید.

تهیه محتوای وب‌سایت می‌تواند فرآیندی طولانی و غالباً خسته‌کننده باشد. اگر برای این کار به یک متخصص وب، پول پرداخت کنید، درواقع پول خود را برای یک کار ابتدایی هدر داده‌اید. اگر نیاز دارید هزینه پروژه خود را کاهش دهید، در مواقعی که تیم وب شما می‌توانند کمک‌کننده باشند، برخی وظایف را به آن‌ها واگذار کنید. درست است که این به معنی کار بیشتر برای شرکت شماست، اما در عوض باعث کاهش هزینه‌ها و تمرکز تیم حرفه‌ای وب شما، بر جنبه‌های حرفه‌ای پروژه می‌شود.

در مورد پرداخت اقساطی هزینه‌ها سؤال کنید

برخی از طراحان و شرکت‌های کوچک وب، می‌توانند هزینه‌های شمارا قسط‌بندی کنند، در این مورد از آن‌ها سؤال کنید. اگر به دلیل اینکه ازنظر مالی در مضیقه هستید می‌خواهید از موارد ضروری وب‌سایت خود چشم‌پوشی کنید، پرداخت اقساطی هزینه‌ی وب‌سایت می‌تواند کلید حل مشکل شما باشد؛ و ممکن است یک شرکت وب مایل باشد هزینه را به‌صورت اقساطی از شما دریافت کند. حتی اگر به خاطر این پرداخت اقساطی، اندکی به هزینه‌های شما افزوده شود مهم نیست زیرا درنهایت پروژه شما عملی شده و به‌زودی وب‌سایت موردنیاز خود را در اختیار خواهد داشت.

در پایان

با کمترین هزینه ممکن پیش بروید. اینکه طراحی وب‌سایت را شخصاً بر عهده بگیرید، به‌هیچ‌وجه برای کسب‌وکار شما حرکت مناسبی نیست، اما دلیل نمی‌شود هزینه بالایی را برای یک وب‌سایت خوب بپردازید. اگر اندکی هوشمندانه نیازهای وب‌سایت خود را بررسی کنید، می‌توانید یک تیم و وب‌سایت عالی متناسب با بودجه‌ی خود را در اختیار داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *