۵ راه افزایش چشمگیر عضویت در خبرنامه

ایمیل یکی از مؤثرترین ابزار بازاریابی اینترنتی و مؤلفه‌ای ضروری برای هر کمپین به‌حساب می‌آید. یک روش عالی برای ساختن لیست ایمیل‌ها، پیشنهاد عضویت در خبرنامه است. قرار دادن یک فرم عضویت ساده در وب‌سایت نمی‌تواند اعضای زیادی را برای خبرنامه شما جذب کند. شاید بتوان گفت کمابیش افرادی به لیست اعضا اضافه خواهند شد اما اگر خواهان افزایش چشمگیر این تعداد اعضا هستید، ۵ مورد زیر را مدنظر قرار دهید.

۱-بعد از هر پست وبلاگتان یک فرم عضویت قرار دهید

قرار دادن یک فرم در انتهای هر پست بهترین فرصت برای جذب اعضا است. دقیقاً همان لحظه‌ای که بازدیدکننده، خواندن مطلب شمارا تمام کرده است. اگر مطلب شما باارزش است بازدیدکننده مجاب می‌شود که ایمیل خود را برای دنبال کردن مطالب برند شما در اختیار سایت بگذارد. اگر وب‌سایت شما از سیستم مدیریت محتوای وردپرس بهره‌مند‌است، پلاگین های رایگان بسیاری وجود دارند که امکان استایل دهی به فرم و ترکیب آن با خدمات بازاریابی از طریق ایمیل را برای شما فراهم می‌سازند Optin Forms و WP Conversation Boxes دو پلاگین عالی برای این منظور هستند.

۲-خبرنامه خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی ارتقا بخشید

هر کسب‌وکاری باید در شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشته باشد و از این طریق می‌توان افراد زیادی را به عضویت خبرنامه درآورد. آیا تک‌تک دنبال کنندگان و طرفدارانی که از طریق شبکه‌های اجتماعی مجذوب کسب‌وکار شما شده‌اند، پیش‌ازاین عضو خبرنامه شده نیستند؟ احتمال این امر بسیار کم است که به این راحتی اعضای خبرنامه خود را افزایش دهید.
اگر شخصی صفحه فیس‌بوک شمارا لایک کند و یا دنبال کننده اکانت توییتر شما باشد، پیش‌ازاین یک ارتباط با شما به وجود آورده است. آن‌ها به‌وضوح به برند شما علاقه‌مند شده‌اند. پس با ارسال پست‌های مکرر، آن‌ها را به عضویت در خبرنامه و منافع این کار تشویق کنید.

۳-مسابقه راه بی اندازید و جایزه دهید

اکثر مردم نمی‌توانند دست رد به سینه یک هدیه بزنند. لازم نیست که حتماً آن هدیه ارزش مادی فوق‌العاده زیادی داشته باشد. در حقیقت محصول یا خدمت شما می‌تواند بهترین هدیه باشد. مسابقه‌ای راه بی اندازید و پیشنهاد استفاده محدود، خدمت و یا محصول رایگان بدهید و به بازدیدکنندگان اعلام کنید که برای شرکت در این مسابقه لازم است که در خبرنامه عضو شوند و مسابقه را در صفحات فیس‌بوک و توییتر خود به اشتراک بگذارند؛ بنابراین بدین شکل هم اعضای خبرنامه خود را افزایش می‌دهید و هم در شبکه‌های اجتماعی بیش‌ازپیش دیده می‌شوید که همین امر موجب افزایش اعضای خبرنامه و دنبال کنندگان بیشتر می‌شود. یک مسابقه مناسب می‌تواند همچون ویروس به‌سرعت پخش‌شده و باعث هجوم خیل عظیمی از اعضای خبرنامه شود.

۴-از پاپ آپ های هنگام خروج از سایت استفاده کنید

حتی اگر فرم‌های خود را در انتهای محتوای سایت خود قرار دهید ممکن است بعضی افراد آن‌ها را تکمیل نکنند. پاپ آپ هایی که هنگام خروج کاربر از سایت ظاهر می‌شوند توانایی این رادارند که اعضای خبرنامه را به طرز چشمگیری افزایش دهند. به‌جای استفاده از پاپ آپ هایی که هنگام باز کردن سایت و یا بعد از مدت‌زمان مشخصی ظاهر می‌شوند، از آن‌هایی استفاده کنید که با استفاده از تکنولوژی قصد خروج، زمانی که کاربر قصد خارج شدن از سایت را دارد نمایان می‌شوند.

۵-برگه‌های lead generation در توییتر بسازید

این مورد یکی از راه‌های موردعلاقه من برای ساختن یک خبرنامه پرمخاطب برای مشتریان است. برگه‌های lead generation توییتر این امکان را به شما می‌دهد که پیشنهادی را ارائه داده و با یک کلیک، آدرس ایمیل‌های مخاطبان را جمع‌آوری کنید. بهترین قسمت این موضوع آن است که توییتر آدرس ایمیلی را وارد می‌کند که کاربر آن را تائید کرده و از آن در پروفایلش استفاده می‌کند.

تبلیغات توییتر گزینه‌های هدفمند قابل‌توجهی دارد که این امکان را به شما می‌دهد که به‌منظور همسو شدن با معیارهای هدف شما، فقط پیشنهاد خبرنامه خود را ارائه دهید. شما برای هر ایمیلی که جمع‌آوری می‌شود باید مبلغی را پرداخت کنید اما برای کسب‌وکارهایی که قصد افزایش سریع اعضای خبرنامه خود رادارند این گزینه بسیار عالی است.

شما برای افزایش سریع اعضای خبرنامه چه راه‌کارهای دیگری مدنظر خوددارید؟ اگر راه‌کاری دارید آن را در بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *