2 جایزه اروپایی برای فیلم کوتاه و انیمیشن ایرانی

خبرگزاری ایرنا: فیلم کوتاه «روتوش» و انیمیشن «بدو رستم بدو» از ایران در جشنواره های فرانسه و لهستان موفق به دریافت جوایز بهترین اثر شدند.
 
فیلم کوتاه «روتوش» به کارگردانی کاوه مظاهری در آستانه اعلام فهرست اولیه نامزدهای اسکار در تازه‌ترین موفقیت خود جایزه هیات داوران سی و پنجمین دوره جشنواره «tous courts » فرانسه را دریافت کرد.
جشنواره « tous courts» که امسال سی و پنجمین دوره آن برگزار شد در کنار جشنواره «کلرمون فران» مهم‌ترین جشنواره فیلم کوتاه فرانسه به شمار می‌رود و هر ساله آثار مهم فیلم کوتاه در عرصه جهانی را به رقابت می‌گذارد.
«روتوش» در کنار 50 فیلم کوتاه دیگر از سراسر جهان در این جشنواره حضور داشت.
یکی از جالب‌ترین نکات این جشنواره جوایز آن است، جایزه‌ای که به کاوه مظاهری تعلق گرفته است شامل سه بخش است: اول: 1500 یورو جایزه نقدی، دوم: تجهیزات ارتباطی برای صحنه فیلمبرداری شامل واکی تاکی و میکروفون HF به ارزش 1500 یورو و سوم: کمک هزینه برای تامین تجهیزات حرکتی ساخت فیلم در بندر مارسی (مانند کرین، دالی، ریل) به ارزش 900 یورو.
سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم کوتاه « tous courts» از تاریخ 27 نوامبر تا 2 دسامبر برابر با 6 تا 11 آذرماه در فرانسه برگزار شد.

یک جایزه بین المللی برای انیمیشن «بدو رستم بدو»

انیمیشن «بدو رستم بدو» به کارگردانی حسین ملایمی توانست جایزه Award of distinction را از هشتمین جشنواره «اجوکینو» لهستان دریافت کند.
جشنواره فیلم‌های آموزشی «اجوکینو» از 22 تا 24 نوامبر در سینمای موزه ملی ورشو در لهستان برگزار شد و با دریافت جایزه Award of distinction یکی از 8 برنده این جشنواره شد.
این جشنواره برای حمایت از فیلم های آموزشی برگزار می شود.
«بدو رستم بدو» به مدت 11 دقیقه در استودیو برفک و با تکنیکر 2 D digital cel ساخته شده است.
این انیمیشن که برای اولین بار در دهمین دوسالانه پویانمایی تهران به نمایش درآمد، تاکنون جایزه بهترین پویانمایی دهمین دوسالانه پویانمایی تهران و بهترین کارگردانی جشنواره فیلم شهر را دریافت کرده است.
این فیلم برداشتی طنز و کاملا آزاد از تراژدی رستم و سهراب است؛ رستم پهلوان ملی ایران زمین، باید به آینده سفر کند و به تهران امروز بیاید تا آنچه را که بر سر فرزندش سهراب آورده، جبران کند. در شهر تهران او نمی داند راه قانونی را برای رسیدن به هدف مشروع خود برگزیند یا راه غیر قانونی را.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *