SQL Server 2005 سرعت و عملکرد را ارتقا می بخشد

SQL Server 2005 سرعت و عملکرد را ارتقا می بخشد

نویسنده: Elizabeth Montalbano
IDG News Service
مترجم: نادیا سلیمانی

سانفرانسیسکو– بنا به اظهارات مشتریانی که در ابتدا به این محصول دسترسی یافتند، عرضه SQL Server 2005 مایکروسافت، بهترین پایگاه اطلاعات هوشمند تجاری و قابل درجه‌بندی این شرکت را در اختیار مشتریان قرار خواهد داد.

آخرین نسخه SQL Server، اولین Update برای پایگاه (دیتابیس) در طول 5 سال گذشته، از مدت‌ها پیش ‌مورد بررسی قرار گرفته بود. این محصول که مایکروسافت در ابتدا برنامه‌ریزی کرده بود تا در بهار 2004 عرضه شود، چندین بار با تاخیر عرضه مواجه شده بود. سرانجام این محصول در رویدادی در سانفرانسیسکو و لندن به همراه Visual Studio 2005 عرضه شد. مایکروسافت نسخه‌های آتی دیتابیس و ابزارهای طراحان را به صورت مشترک طراحی کرد به طوری که فرایندها و اینترفیس‌های مکمل داشته باشند. این شرکت قصد دارد کارکردن با SQL Server را برای طراحان برنامه کاربردی نا آشنا با توسعه دیتابیس تسهیل نموده و برای کاربران تجاری که برنامه‌های کاربردی دیتابیس برای استفاده از Visual Studio کار را تسهیل نمایند.

مایکروسافت همچنین قصد دارد SQL Server را به نحوی بهتر تجهیز نماید تا حجم عظیم داده‌ها را کنترل نمایند و داده‌ها را برای جستجو، بیشتر در دسترس قرار دهند. این دو ویژگی، ویژگی‌های مهم در نظر مشتریان شرکتی هستند.

مشتریانی که از ابتدای عرضه SQL Server 2005 با این ابزار کار کردند. اظهار داشتند که در اکثر بخش‌ها مایکروسافت به هدف خود برای ایجاد دیتابیسی مناسب رسیده است و دسترسی real time به داده‌ها و تحلیل‌های تجاری که در تصمیم‌گیری‌های تجاری بهتر کاربرد دارند در اختیار کاربران قرار داده است.

Adam Solesby، مدیر توسعه استراتژی در شرکت AIM Healthcare Services واقع در فرانکلین در ایالت تنسی اعلام کرد که یک ویژگی جدید در SQL Server 2005 امکان جستجوی حجم بالاتری از داده‌ها را تسهیل نموده است. وی گفت، این ویژگی دیتابیس را قادر می‌سازد تا بدون وارد شدن خللی در عملکرد، داده‌ها را در حجم بسیار زیاد نیز جستجو نمایند.

Solesby اظهار داشت، این مساله برای AIM Healthcare اهمیت بسزایی دارد که به مطالبات بیمه‌ای خدمات دهندگان مراقبت‌های بهداشتی و همچنین بیماران در زمینه پرداخت دقیق وجوه حسابرسی می‌نماید. ما اطلاعات حجمی را دریافت کرده و استخراج می‌نماییم. قبلا این شرکت برای انجام این نوع کارها از دیتابیس شرکت اوراکل استفاده می‌کرد. اما سال گذشته دیتابیس خود را به SQL Server تغییر داد و هم اکنون هم در فرایند Upgrade کردن SQL Server 2005 به SQL Server 2005 قرار دارد.

Gerry Salm، مدیر تکنولوژی و سیستم‌های سیستم‌عامل‌های شرکت PCL Constructors اظهار داشت که SQL Server 2005 ار شیوه‌های بهتری برای ارتباط سرورهای back end به منظور دادن اطلاعات روزآمدتر در مورد داده‌های ذخیره شده در سیستم شرکت‌های بزرگ به مشتریان بهره می‌گیرد. این شرکت مستقر در دنور به منظور ایجاد یک منبع ذخیره تمامی اسناد شرکت در SQL Server 2005 با شرکت Advanade یک شرکت ادغام کننده سیستم‌ها که یک کار مشترک از شرکت مایکروسافت و Accenture است، همکاری می‌کند.

این منبع به کلاینت‌های هوشمند در ادارات و سایت‌های امریکای شمالی مرتبط می‌شود و می‌توان به دلیل وجود یک نوع جدید داده XML یا Extensible Markup Language در دیتابیسی که امکان تغییر و تبدل زبان XML را در درون SQL Server فراهم می‌کند، اسناد را از طریق Update، SQL Server کرد.

Salm ادامه داد، حال که یک زمینه XML در دیتابیس قرار دارد، می‌توانیم این تغییرات بر روی اطلاعات را در فیلد ذخیره نموده و آن را برای جستجو آماده کنیم. و کاربران این برنامه‌های کاربردی نیز می‌توانند Update‌های منظم‌تری دریافت کنند.

Rex Parker، مدیر ارشد تولید شرکت ProClarity واقع در Boise، یک شرکت فروشنده مستقل نرم‌افزاری که نرم‌افزارهای هوشمند تجاری تولید می‌کند، اظهار داشت که حمایت‌های جدید XML در SQL Server همچنین قابلیت افزودن اطلاعات تجاری را از طریق SQL Server به برنامه های کاربردی ارتقا می‌بخشد.

وی ادامه داد، یک پروتکل جدید ارتباطات داده‌ها به صورت XML در SQL Server Services به نام XMLA یا Extensible Markup Language for Analysis امکان ارسال برنامه‌های کاربردی ایجاد شده در SQL Server را خارج از فایروال تسهیل می‌کند حتی بدون ایجاد خطر امنیتی یا عملکردی در داده‌های فراگیر.

وی گفت، MLA یک پروتکل مبتنی بر وب است به نحوی که مردم می‌توانند از خارج از فایروال به ساختارهای داده‌ها دسترسی داشته باشند. قبلا برای این کار، کاربر باید پورت‌هایی را در فایروال خود باز می کرد یا Cubeهای فعال HTTP3 را اجرا می‌کرد که در عملکردهای جستجوی سرعت را کاهش می‌داد. بنابراین غالبا، انجام واجرای برنامه‌های کاربردی خارج از شبکه (extranet) باعث ایجاد خطر ریسک امنیتی یا کاهش سرعت عملکرد جستجویی می‌شد. حال با استفاده از XMLA، هیچ یک از این دو مشکل مواجه نخواهیم شد.

Soloby از AIM Healthcare اظهار داشت، SQL Server Integration Services نسخه‌ای که قبلا Data Transformation Services نام داشت، نیز سرعت و کارآیی جستجوی داده از SQL Server را برای تحلیل‌های تجاری در شرکت وی ارتقا بخشیده است.

وی افزود، SQL Server Integration Services ترجمه داده‌ها را فراهم کرده و به مصرف کنندگان این امکان را می‌دهد بدون نیاز تبدیل کد داده‌ها توسط طراحان داده‌های ذخیره شده در فرمت‌های مجزا واقع در دیتابیس را استخراج نمایند. با این امر، دسترسی به داده‌ها برای اهداف تحلیلی آسانتر و سریع‌تر می‌شود. در پایان اینطور گفت، مایکروسافت به نحو چشمگیری این سرویس‌ها را ارتقا بخشیده است. هم اکنون می‌توانیم حجم زیادی از داده‌های مجزا در منابع مختلف موجود در دیتابیس خود را با انعطاف پذیری زیاد و سرعت بسیار بالا استخراج نماییم. این کار این اجازه را به ما می‌دهد پردازش‌های جدید تجاری راسریع‌تر انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس