VCDCutter چیست؟


VCDCutter نرم افزارى است براى ویرایش و تبدیل فایل هاى ویدیویى. اگر قصد دارید قسمت هایى از یک فیلم را حذف کنید، صداى آن را جدا کنید یا یک موزیک جایگزین صداى متن فیلم کنید و….
VCDCutter انتخابى است مناسب براى کسانى که مى خواهند در کمترین زمان به سادگى هرچه تمام تر ویرایش هاى ساده اى را بر روى فایل هاى ویدیویى انجام دهند.
امکان تبدیل فرمت یکى از امکانات دیگر این نرم افزار است.
البته توجه داشته باشید که باید از VCDCutter رجیستر شده استفاده کنید زیرا در غیر این صورت فقط مى توانید ۷ ثانیه از فیلم را ویرایش کنید.
گرفتن عکس از فیلم
شما مى توانید هر زمان که بخواهید از صحنه هاى مورد نظر فیلم خود عکس بگیرید. براى این منظور کافى است بر روى آیکون دوربین عکاسى کلیک کنید و یا دکمه F4 بزنید.
لازم به ذکر است که عکس هاى گرفته شده در دایرکتورى محل نصب برنامه ذخیره مى شود که البته مى توانید آن را تغییر دهید براى این منظور در منوى view گزینه option را انتخاب کرده (و یا دکمه F3) را بزنید و در setting آدرس دایرکتورى مورد نظر خود را وارد کنید.
در صورتى که مى خواهید عکس گرفته شده را با پسوند jpg ذخیره کنید در option زبانه extract را باز کرده و گزینه save az jpg را انتخاب کنید. همچنین در صورتى که گزینه extract 2در۲ frames into one big frames را انتخاب کنید ۴ عکس پشت سر هم به فاصله یک فریم از فیلم گرفته مى شود که در یک صفحه به صورت ۲در۲ نمایش داده مى شود.
امکان بریدن یک تکه کلیپ دلخواه از فیلم
براى این منظور ابتدا باید یک فایل ویدئویى را باز کنیم. حال باید ابتدا و انتهاى کلیپى را که قصد برش آن را داریم مشخص کنیم براى این منظور به ابتداى کلیپ دلخواه خود رفته clip mark in یا F5 را مى زنیم.
سپس در نقطه انتهایى کلیپ دلخواه خود clip mark out یا F6 را مى زنیم. فاصله بین این دو مارک در نوار زمان نما علامت مى خورد. حال باید add to clip list یا F6 را بزنیم در این صورت شما در clip list، کلیپ خود را مى بینید.
در صورتى که قصد دارید تکه کلیپ دیگرى را از فیلم بریده و به این کلیپ اضافه کنید بار دیگر به ابتداى کلیپ دوم رفته و به همان شکل
بالا کلیپ دوم را نیز مارک زده و باز هم با add to clip list را مى زنیم تا به لیست کلیپ هاى ما اضا فه شود.
باز هم اگر بخواهید مى توانید کلیپ دیگرى را ببرید و در نهایت کلیپ هاى خود را به عنوان یک کلیپ واحد ذخیره کنید. براى این منظور make clip یا F8 را بزنید. کلیپ ساخته شده در دایرکتورى مشخص شده که در بالا توضیح داده شد ذخیره مى شود.
جداسازى صدا از تصویر
براى جداسازى صدا از فایل هاى ویدئویى باید در منوى tools گزینه splite systemstreamto M1v,Mp3 را انتخاب کنید.
در قسمت Sourse MPG file name دایرکتورى فایل ویدئویى مبدا و درmp3 Destinationdirto save m1v،محل ذخیره فایل صوتى مقصد مشخص خواهد شد
(mp3 مربوط به فایل هاى صوتى و m17 مربوط به فایل هاى تصویرى).
حال باید بر روى splite now کلیک کیند.
حال در دایرکتور مشخص شده توسط شما یک فایل mpg که فاقد صدا است و یک فایل mp3 ایجاد شده است.
ترکیب فایل هاى صوتى و تصویرى
از منوى tools گزینه
Mplex M1v,Mp3 To System Stream را برگزینید. کادر زیر باز خواهد شد:
حال در کادر باز شده یک فایل ویدئویى که پسوند آن باید حتما mpg باشد و یک فایل صوتى و در قسمت Destination محل ذخیره فایل مقصد مشخص شود. و سپس بر روى Mplex Now کلیک کنید.
تقسیم یک فایل ویدیویى به چند فایل کوچکتر از منوى tools گزینه Divid mpeg to multy-small parts را انتخاب کنید.
پس از مشخص کردن فایلى که مى خواهید به قطعات کوچکتر تقسیم کنید،دایرکتورى جهت فایل هاى تولیدى، تعداد قطعات، و نوع فایل نهایى بر روى Divid Now کلیک کنید.
تبدیل فرمت:
براى تبدیل فرمت فایل هاى ویدیویى گزینه VCD Convert را از منوى Tools انتخاب کنید
پس از مشخص کردن فایل ویدیویى مورد نظر، دایرکتورى مقصد و نوع فایل نهایى convert را بزنید
تبدیل به فرمت Mpg:
براى این منظور از منوى Tools گزینه file convert AVI =>Mpeg را انتخاب کنید.
مشخص است که باید فایل مبدا را مشخص کنید.همچنین باید محل ونام فایل مقصد را با پسوند mpg وارد کنید و با انتخاب گزینه هاى دلخواه convert now را بزنید.
تبدیل به فرمت AVI
گزینه Converter Movie => AVI جهت تبدیل فرمت هاى DAT، MPG به AVI مى باشد.
پس از مشخص کردن فایل مبدا و وارد کردن نام و پسوند فایل مقصد بر روى convrt کلیک کنید
پس از مشخص کردن ابعاد، میزان فشردگى و نوع آن و… ok کنید.
منبع: خدمات دانشجویى مخابرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس