آموزش ایجاد یک پایگاه داده جدید در MySQL


آموزش ایجاد یک پایگاه داده (Database) جدید در MySQL :

هر پایگاه داده (database) از یک یا چند جدول (Table) تشکیل شده است. برای ایجاد یک پایگاه داده جدید در MySQL، شما بایستی مجوز لازم (مثل کاربر ادمین بودن) را داشته باشید.

آموزش ایجاد یک پایگاه داده MySQL جدید در روش PDO و MySQLi :

از دستور CREATE DATABASE برای ایجاد یک پایگاه داده جدید در MySQL استفاده می شود. کد مثال عملی زیر یک پایگاه داده جدید به نام “MyDB” را ایجاد کرده است :

کد مثال (شی گرا) MySQLi :

 connect_error) {   die("Connection failed: " . $conn->connect_error); }  // Create database $sql = "CREATE DATABASE myDB"; if ($conn->query($sql) === TRUE) {   echo "Database created successfully"; } else {   echo "Error creating database: " . $conn->error; } $conn->close(); ?>         
نکته 1:

هنگامی که یک پایگاه داده جدید را ایجاد می کنید، بایستی سه پارامتر اول لازم جهت شی mysqli object را تعیین کنید (پارامترهای Servername، Username و Password).

نکته 2:

اگر مجبور هستید از یک Port خاص در هنگام تعریف پایگاه داده استفاده کنید، یک رشته متنی خالی (empty string) را به لیست آرگومان های نام پایگاه داده اضافه کنید، مثل کد :

 New mysqli (“localhost” , “username” , “password” , “ “ , port)         

نکته :

کد مثال عملی روش PDO، یک پایگاه داده جدید به نام “myDBPDO” ایجاد می کند.

توجه:

مزیت مهم استفاده از روش PDO در ایجاد یک پایگاه داده جدید MySQL این است که روش PDO دارای یک کلاس exception class خاص جهت مدیریت خطاهای احتمالی رخ داده در دستورات database query است. اگر یک خطا یا exception جدید در ساختار try{} کد رخ دهد، اسکریپت ادامه اجرای کدها را متوقف کرده و به کد موجود در بخش Catch{} بعد از آن پرش می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *