اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس 8 هک شد + ویدیو

اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس 8 هک شد + ویدیو

هکرها موفق به دور زدن اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس 8 شدند!

به تازگی ویدیویی منتشر شده که در آن، هکرها به راحتی موفق به دور زدن اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس 8 (Galaxy S8) و باز کردن قفل گوشی شده‌اند.

تا به‌ حال اینگونه تصور می‌شد که اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس 8 امن‌ترین راه برای قفل کردن گوشی گران‌قیمت سامسونگ باشد. اما جان کرایسلر (Jan Krissler) نشان داد که چندان نمی‌توان به این قابلیت اعتماد کرد؛ او در ویدیویی جدید نشان داده که این تکنولوژی می‌تواند به راحتی هک شود!

هک اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس 8 با استفاده از یک عکس مادون قرمز و لنز طبی

همانطور که در ویدیو نیز مشخص است، کرایسلر با فعال کردن حالت شب دوربین خود، عکس مادون قرمزی از صورتش در مکانی معمولی گرفته و توسط پرینتری لیزری آن را چاپ می‌کند. سپس لنزی طبی بر روی عکس چاپ‌شده قرار داده و بدین ترتیب، اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس 8 را به راحتی فریب می‌‎دهد. این ویدیو نشان می‌دهد که هر کاربری با کمی تلاش، قادر به دور زدن سیستم تشخیص چهره گلکسی S8 و باز کردن قفل آن، بدون نیاز به صاحب اسمارت فون است.

این اولین بار نیست که کرایسلر اقدام به هک و دور زدن یک پرچمدار می‌کند؛ پیش از این، او با عکس گرفتن از انگشت وزیر دفاع آلمان و شبیه‌سازی اثر انگشت وی، توانست یکی از اولین هکرهایی باشد که تاچ آی‌دی گوشی اپل را دور می‌زند.

البته خبر خوب این است که موبایل هایی نظیر گلکسی اس 8 چندین روش جایگزین برای قفل کردن گوشی و بالا بردن امنیت ارایه داده‌اند؛ کاربران می‌توانند از کد عبور سنتی، الگوهای حرکتی، اسکن اثر انگشت، اسکن چهره و موارد دیگر برای ورود به دیوایس خود استفاده کنند. اگرچه به نظر می‌رسد حتی امن‌ترین قفل‌های بیومتریکی نیز می‌توانند توسط یک هکر کارکشته شکسته شوند.

1396-03-03

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *