اپل بالاخره مشکل نمایشگر آیفون را متوجه شد؛ هزینه تعمیر نصف شد!

مشکل نمایشگر آیفون 6 پلاس

اپل مشکل نوار خاکستری نمایشگر آیفون را پذیرفت؛ نصف قیمت تعمیر کنید

برای خریداران آیفون 6 پلاس، نوار خاکستری بالای صفحه فقط یک معنی دارد و آن هم یک بیماری لمسی مخوف است. کسانی که با این مشکل روبه رو شده‌اند، اغلب می‌گویند که طی مدت زمان طولانی نمایشگر آیفون آن‌ها به این شکل درآمده است. در واقع صفحه نمایش پاسخگویی خودش را از دست می‌دهد و یا عملکرد به سختی متوقف می‌شود.

این مشکل ناشی از یک تراشه کنترل بدساخت است که به بورد متصل می‌شود. کارشناسان iFixit و ده ها کارشناس سخت افزار دیگر نیز این قضیه را تایید کرده‌اند که ساخت تراشه مذکور به هیچ عنوان خوب نبوده و اپل نتوانسته از پس آن برآید. ما در ماه آگوست این مشکل را گزارش دادیم و حتی به خوانندگان آن خبر پیشنهاد دادیم که یک دادخواست دست جمعی برای رسیدگی به این مشکل توسط اپل تهیه کنند.

تا به حال اپل تمایلی به رسیدگی مشکلات این دست کاربران نداشته است، مگر اینکه صاحبان آیفون‌های معیوب، از گارانتی این شرکت بهره‌مند باشند. در حال حاضر آیفون دو نسل گذشته اپل همچنان در دست کاربران است و کسانی که از گارانتی AppleCare بهره نمی‌برند، عملا با مشکل جدی روبه رو هستند. حال ظاهرا اپل متوجه شده که مشکل فوق تنها به خاطر ساخت بد چیپ به کار رفته بوده و کاربران هیچ نقشی در رقم خوردن آن ندارند. به همین جهت امروز اپل بدون هیچ‌گونه توضیح بیشتری، از پلن جدید تعمیرات مخصوص آیفون‌های حاوی این مشکل با مدل 6 پلاس رونمایی کرد که با کاهش قیمت همراه بوده است.

اعمال تخفیف در تعمیر نمایشگر آیفون 6 پلاس

البته باید بدانید که همچنان شما نیازمند پرداخت 150 دلار برای تعمیر نمایشگر آیفون مشکل‌ساز خود هستید، ولیکن این هزینه نسبت به گذشته نصف شده است تا شما مجبور به پرداخت رقم بالای 300 دلار نباشید. شاید این هزینه نسبت به سایر هزینه‌هایی که تعمیرات آیفون‌های اپل بر روی دست شما می‌گذارد سخاوت‌مندانه باشد، اما شما همچنان باید بهای نقض طراحی اپل را از جیب خودتان بپردازید.

خود اپل هیچ‌گاه زیر بار این مشکل طراحی نرفته و در عوض استدلال می‌کند که این مشکل، پس از چندین بار زمین خوردن گوشی یا فشار محکم و سپس متحمل شدن استرس بیش از حد، برای نمایشگر آیفون به وجود می‌آید. به عبارت ساده‌تر اگر شما بیش از اندازه بر روی نمایشگر آیفون 6 پلاس خود فشار وارد کنید و این عمل چندین بار انجام شود، در طول زمان می‌تواند باعث بروز این مشکل سخت افزاری شده و هزینه هنگفتی را برای شما به بار بیاورد.

1395-08-30

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *