اینترنت عمومی با سرویس گوگل استیشن

اینترنت عمومی با سرویس گوگل استیشن

اینترنت عمومی با سرویس گوگل استیشن

اینترنت عمومی یا همان اینترنت در مکان‌های عمومی بسیار لذت بخش است. اما کمی روی اعصاب است وقتی در کافی‌شاپی نشسته‌ایم و درست در لحظات آخر، اینترنت قطع می‌شود، و گارسون هم علت آن را نمی‌داند.

شاید این اتفاق دلیل خوبی برای ترک کافی‌شاپ باشد. اگرچه قصد آن‌ها ارائه‌ی اینترنت ایمن و مطمئن است اما متأسفانه دانش آن را ندارند و این شامل همه‌ی مشاغلی است که اینترنت عمومی ارائه می‌دهند، مانند فرودگاه‌ها، هتل‌ها و سایر مکان‌هایی که اینترنت رایگان ارائه می‌دهند.

راه کار گوگل برای اینترنت عمومی

گوگل قصد دارد تا این مشکل اینترنت عمومی را در قالب سرویسی به نام گوگل استیشن برطرف کند. گوگل استیشن مجموعه ابزارهایی است که ساخت و نگهداری اینترنت عمومی را آسان می‌کند. اگرچه گوگل اطلاعات بیشتری در این مورد بیان نکرده است، اما این کار با همکاری ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی و شرکت‌های سخت‌افزاری انجام می‌پذیرد. در حال حاضر گوگل از صاحبان کسب‌وکارها مانند رستوران‌ها و مراکز خرید درخواست کمک کرده است.

سرویسی که گوگل برای اینترنت عمومی در نظر گرفته است، فراتر از یک وسیله‌ی خاص یا روترهای وایرلس از قبل تنظیم‌شده است. گوگل اطلاعات ورود را برای نقاط اینترنتی کنترل می‌کند. تصور کنید شما فقط با یک یوزر و پسورد به اینترنت دسترسی دارید (دیگر نیازی نیست که نام شبکه یا پسورد را از گارسون بپرسید). همچنین گوگل قول داده است که تأمین‌کنندگان نقاط دسترسی به اینترنت بتوانند از این سرویس گوگل درآمدزایی نیز داشته باشند، این پیشنهاد یعنی اینکه گوگل هزینه‌ی پرداختی استفاده‌کنندگان از اینترنت عمومی را نیز کنترل می‌کند.

گوگل یا به عبارت بهتر شرکت آلفابت، در حال حاضر از سه طریق امکان اتصال اینترنت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، یکی اینترنتی پرسرعت گوگل فیبر، دیگری گوگل-فای برای استفاده‌کنندگان از موبایل و سومی هم تلاش سرسختانه‌اش برای جایگزینی «کیوسک‌های اینترنت» به‌جای تلفن‌های کارتی است. سرویس گوگل استیشن با اینترنت دزدی از تأمین‌کنندگان خدمات اینترنتی متفاوت است. این سرویس، انطباق گرفته‌شده از پروژه‌ی گوگل در سیستم ریلی هند است که با استفاده از 20،000 کابل فیبر نوری امکان اتصال به اینترنت وایرلس را فراهم می‌کند.

در حال حاضر گوگل در 50 ایستگاه راه‌آهن اتصال وای فای ارائه می‌دهد، و قصد دارد تا آخر سال 50 ایستگاه دیگر نیز اضافه کند. البته گوگل استیشن محدود به هند نیست. گوگل امیدوار است بتواند اینترنت عمومی را در سراسر جهان برقرار کند و همه بتوانند در هر جا از اینترنت استفاده کنند.

1395-07-08

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.