داده های بزرگ برای تأثیری بزرگ – شعار روز جهانی ارتباطات | مهندسی داده

داده های بزرگ برای تأثیری بزرگ – شعار روز جهانی ارتباطات

۱۳۹۶/۰۲/۳۱
اخبار و مقالات

نظر بدهید
121 مشاهده

به گزارش خبرگزاری مهر، هفدهم ماه می (بیست و هفتم اردیبهشت ماه) هر سال، اعضای اتحادیه جهانی مخابرات در سراسر دنیا برای بزرگداشت روز جهانی ارتباطات، مراسم هایی برگزار می کنند و این روز، یادآور بنیانگذاری اتحادیه جهانی مخابرات در ۱۵۰ سال پیش است.

امسال نیز اتحادیه جهانی مخابرات، شعار «داده های بزرگ برای تأثیری بزرگ» را به عنوان شعار این روز انتخاب کرده است چرا که با داده های عظیم (بیگ دیتا) می توان فرصت های تبدیل مقادیر بی سابقه داده را به اطلاعات مورد نیاز برای حرکت به سوی پیشرفت و توسعه آزمود و آن ها را عملی کرد.

هولین ژائو دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات، به مناسبت روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی سال۲۰۱۷ در پیامی اعلام کرد: برداشت حاصل از این تحلیل درباره داده ها، به مسئولان ملی، منطقه ای و بین المللی، این امکان را می دهد که تصمیم گیری هایی مبتنی بر شواهد انجام دهند و از این گذشته، این امر به اجرایی کردن اهداف هفده گانه توسعه پایدار تا سال ۲۰۳۰، نیز کمک می کند.

وی خاطرنشان کرد : با شناخت بهتر این شعار، فرصتی فراهم می شود که در صورت رشد تصاعدی حجم داده ها و ارتباطات، نگاهی دقیق تر به اهمیت حاکمیت و مقررات و پیامدهای این امر برای حریم خصوصی و امنیت، داشته باشیم.

دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات گفت: هنگامی که می آموزیم مفهوم «بیگ دیتا» را بی نقص تر کنیم و بهتر به خدمت بگیریم و همینطور بهتر بفهمیم که داده های بزرگ، در نقش یک کالای جهانی، چه تأثیر بزرگی می توانند داشته باشند، فرصت های بی شماری نیز به رویمان گشوده می شود.

وی تاکید کرد : اقداماتی که اعضای اتحادیه جهانی مخابرات متعهد به اجرای آن است، در یک مقیاس جهانی، به پذیرش داده های بزرگ، شتاب می بخشند و افزون بر این به جذب فرصت های جدید برای پرداختن به چالش های توسعه، کمک می کنند.

منبع خبر : خبرگزاری مهر


۱۳۹۶-۰۲-۳۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *