دانشمندان موفق به کشف آب در عمق هزار کیلومتری زمین شدند

کشف آب

دانشمندان موفق به کشف آب در عمق هزار کیلومتری زمین شدند

دانشمندان در جدیدترین پژوهش‌های خود موفق به کشف آب در عمق یک هزار کیلومتری زمین شدند. دانشمندان نشانه‌هایی از وجود آب در عمق زمین را پیدا کرده‌اند که کمتر کسی تصورش را می‌کرد. این کشف، رکورد تازه‌ای را در این زمینه به ثبت رسانده است.

ژول ورن، نویسنده‌ی معروف، تخیلات جالبی در مورد نفوذ به اعماق اقیانوس‌ها و پوسته‌ی زمین داشت و به نظر می‌رسد که این اتفاق خیلی هم دور از دسترس نیست و به زودی محقق خواهد شد. گروهی از دانشمندان دانشگاه North Western در ایوانستون آمریکا به سرپرستی استیو جیکوبسن (Steve Jacobsen) موفق به کشف آب در عمق یک هزار کیلومتری زمین شدند. این دانشمند آمریکایی در این باره اظهار کرده که این کشف آب بیانگر وجود منابع عظیم و غیر قابل تصور در عمق زمین است.

این کشف در جایی صورت گرفته که پیش از این کسی تصور آن را نمی‌کرد. دانشمندان بر این باورند که آب کشف شده، در فاصله‌ی یک سوم مانده تا لبه‌ی هسته‌ی زمین وجود دارد. پیدا شدن یک الماس باستانی به این کشف کمک بسیاری کرد. محققان با بررسی الماسی که متعلق به 90 میلیون سال پیش بوده، توانستند به این کشف جدید دست پیدا کنند. این الماس از درون آتشفشانی در نزدیکی رودخانه سائولوئیز در برزیل خارج شده بود.

کشف آب در این فاصله از عمق زمین، بی‌سابقه است

پیش از این، دانشمندان توانسته بودند تا نشانه‌هایی از وجود آب در عمق 600 کیلومتری زمین را به صورت مخلوط با سنگ‌ها و صخره پیدا کنند و به این ترتیب کشف آب در عمق هزار کیلومتری زمین می‌تواند رکورد جدیدی را در این زمینه به ثبت برساند.

1395-09-09

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *