دانلود ویرایشگر متن Notepad++ 7.5.3

download notepad

همانطور که می دانید ویرایشگر Notepad در ویندوز ظاهری ساده با امکانات بسیار ضعیف می باشد که جهت ویرایش متن و کدنویسی استفاده می گردد.

ویرایشگر (Editor) Notepad یکی از معروفترین و متداولترین ویرایشگرهای متن یا IDE در سیستم عامل های Windows می باشد که علی رغم حجم کم از سرعت بالا و قابلیتهای بسیاری بر خورد دار است. این ویرایشگر با ظاهری ساده امکانات فراروانی را جهت کدنویسی در اختیار برنامه نویسان و طراحان سایت قرار می دهد. این برنامه ی در تمامی نسخه های Windows Microsoft وجود دارد.

Notepad++ برنامه‌ای رایگان جهت کدنویسی و بهترین جایگزین برای Notepad ویندوز است.

قابلیت های کلیدی نرم افزار Notepad++:

  •  نمایش دستور-Syntax های زبان های برنامه نویسی مختلف به صورت رنگی
  • دارای ویرایشگر WYSIWYG
  • پشتیبانی از زبانهای مختلف برنامه نویسی:
  • ASP, Ada, ASCII art, Assembly, AutoIt, BAT, C, C#, C++, Caml, CSS, doxygen, FORTRAN, HTML, Haskell, Java, JavaScript, KiXtart, Lisp, Lua, makefile, Matlab, Objective-C, Pascal, Perl, PHP, PostScript, Python, Ruby, Scheme, Unix Shell Script, Smalltalk, SQL, Tcl, TeX, Verilog, VHDL, VB/VBScript, XML
  •  دارای Auto-completion بدین معنی که بعد از انتخاب کردن زبان برنامه نویسی خود و فشار دادن کلیدهای تریکبی معروف Ctrl+Space یک منو باز می شود که می توانید کلمات تعریف شده در آن زبان را به راحتی پیدا کنید و تایپ کنید، درحال حاضر این برنامه از 22 زبان به تریبت زیر از این قابلیت پشتیبانی می کند:
  • C, ++C, ColdFusion, CS, CSS, DCL, Flash, Java, JavaScript, KixTart, Lisp, NSIS, Perl, PHP, Python, Ruby, Smarty, Tex, VB, VHDL, WinBatch, XML

شما می توانید نسخه های مربوط به ویندوز 32 بیتی و 64 بیتی را از لینک های  زیر دریافت کنید.

دانلود ویرایشگر npp.7.5.3 ویژه ویندوزهای 32 بیتی

دانلود ویرایشگر npp.7.5.3 ویژه ویندوزهای 64 بیتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *