دولت چین با بهر گیری از هوش مصنوعی یک پایگاه پلیس روباتیک میسازد

china police station

بعد از جایگزین کردن روبات ها به جای نیروی انسانی در صنعت داروسازی، حالا دولت چین قصد دارد تا با بهره مندی از هوش مصنوعی یک اداره پلیس کاملا روباتیک بسازد.

هفته گذشته در چین از ساخت و توسعه یک ایستگاه پلیس که مدیریت و کنترل آن توسط ربات ها و هوش مصنوعی انجام می پذیرد ، خبر رسید. این ایستگاه پلیس فاقد نیروی انسانی جهت کنترل و مدیریت پایگاه، در یکی از شهر‌های پایتخت چین احداث خواهد شد.

این گزارش حاکی از آن است که تمام خدمات مربوط به ثبت نام و امتحانات رانندگی از طریق یک شبیه سازی و بدون دخالت هیچ انسانی انجام میگیرد.

در این ایستگاه پلیس همچنین تکنولوژی پیشرفته‌ی تشخیص چهره‌ای که توسط کمپانی Tencent توسعه پیدا کرده و مورد استفاده قرار گرفته است. این تکنولوژی برای تشخیص چهره شهروندان استفاده میشود و به حدی پیشرفته است که افراد متخلف نمیتوانند از آن سواستفاده کنند.

از آنجایی که ربات‌ها در این ایستگاه پلیس مشغول کار هستند نیازی به حقوق و استراحت ندارند، این ایستگاه به صورت 24 ساعته فعالیت میکند و هر زمانی از شبانه روز آماده خدمت رسانی به مردم است.

بدون شک  این یک طرح پیشرفته و فوق‌العاده است که مراحل اداری را برای شهروندان بهترمیکند و برای هر کشوری لازم است. استفاده از این تکنولوژی ها نشان دهنده ی این است که چین از ربات‌ها و هوش مصنوعی برای بهبود و پیشرفت کارهایش استفاده میکند.

منبع : ubergizmo

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *