سامسونگ با پشت سر گذاشتن اینتل، بزرگترین سازنده تراشه جهان شد

سامسونگ بزرگترین سازنده تراشه جهان

سامسونگ با پشت سر گذاشتن اینتل، بزرگترین سازنده تراشه جهان شد

کمپانی سامسونگ اکنون به عنوان بزرگترین سازنده تراشه جهان شناخته می‌شود. این کمپانی کره‌ای با پشت سر گذاشتن اینتل در سه ماهه دوم سال 2017 این عنوان را از آن خود کرد.

دیروز گزارش نتایج مالی سامسونگ در کوارتر (سه ماهه) دوم سال 2017 منتشر شد و بخش کسب و کار تراشه‌های سامسونگ توانست با درآمد 15.7 میلیارد دلاری چیزی در حدود 7.2 میلیارد دلار سود خالص نصیب این کمپانی کند.

این مقدار تقریبا چیزی در حدود دو برابر سود حاصل از فروش تراشه‌های اینتل در همین بازه‌ی زمانی بوده است. اینتل در سه ماهه دوم سال 2017 با درآمدی بالغ بر 14.8 میلیارد دلار، حدود 3.8 میلیارد دلار سود عملیاتی برای خود به ثبت رسانده است.

در این بین یک نکته بسیار جلب توجه می‌کند. هیچ شرکتی در طول 24 سال گذشته نتوانسته است از اینتل پیشی بگیرد و جالب اینکه کمپانی سامسونگ بدون ساخت حتی یک چیپست برای کامپیوترهای رومیزی و تنها با تولید تراشه‌های موبایل و گجت‌های پوشیدنی، این غول صنعت تراشه‌سازی را پشت سر گذاشته است.

سامسونگ هم اکنون بزرگترین سازنده تراشه جهان است و انتظار می‌رود که این غول تکنولوژی کره‌ای در ادامه سال 2017 همچنان به رشد روزافزون خود ادامه دهد. این کمپانی به دنبال ارائه راهکارهایی برای توسعه تراشه‌های موبایل در صنعت خودروسازی است.

1396-05-07

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *