صفحه نمایش آیفون 10 اپل ، بهترین در میان گوشی های موبایل است

صفحه نمایش آیفون 10 اپل

صفحه نمایش آیفون 10 اپل ، بهترین در میان گوشی های موبایل است

صفحه نمایش آیفون 10 اپل (Apple iPhone X)، بهترین در میان گوشی های موبایل است. این خبر را DisplayMate با انتشار نتایج تست صفحه نمایش آیفون ایکس منتشر کرده است.

دیسپلی میت که در زمینه توسعه نرم افزارهای حرفه‌ای مخصوص کالیبره کردن نمایشگرها تخصص دارد، با آزمایش صفحه نمایش گوشی های هوشمند مختلف، اطلاعات بسیار جالبی را در اختیار کاربران، خبرنگاران و البته مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد.

طی سال‌های گذشته، صفحه نمایش محصولات اپل با توانایی‌ها و ویژگی‌های خوب مورد توجه بسیاری از افراد قرار داشتند. با این حال، همواره عنوان بهترین نمایشگر گوشی موبایل به محصولات شرکت سامسونگ می‌رسید. اما به نظر می‌رسد امسال این موضوع تغییر کرده است.

به گفته DP، صفحه نمایش آیفون 10 اپل ، دقیق‌ترین صفحه نمایش در میان تمام گوشی های هوشمند، مانیتورها و تلویزیون‌ها است. مهندسان اپل به خوبی از طیف‌های رنگ sRGB و DCI-P3 بهره برده‌اند.

صفحه نمایش آیفون 10 اپل

صفحه نمایش آیفون 10 اپل با حداکثر روشنایی صفحه 634 نیت، بیشترین شدت روشنایی در میان گوشی هایی با پنل اولد را دارد. در مقایسه، شدت روشنایی صفحه گلکسی نوت 8 در حالت دستی به 423 نیت و در حالت خودکار، به 560 نیت می‌رسد. در نتیجه، محتوا زیر نور خورشید به شکل بهتری نمایش داده خواهد شد.

در صفحه نمایش پرچمدار جدید اپل از آرایش Diamond Sub-Pixel استفاده شده است که به واسطه آن، پیکسل‌های قرمز، آبی و سبز برای anti-aliasing بهتر، در آرایش الماسی 45 درجه‌ای قرار می‌گیرند. پیش‌تر نمونه چنین چیزی را در گلکسی نوت 8 نیز دیده بودیم.

صفحه نمایش آیفون 10 اپل

زاویه‌های دید هم‌چنان فوق‌العاده بوده و در صورتی که کاربران از زاویه‌ای غیر مستقیم به صفحه نگاه کنند، اختلاف میان شدت روشنایی و رنگ، اندک خواهد بود.

کاربران می‌توانند نور صفحه را تا 2 نیت و بدون از دست رفتن دقت دستگاه در نمایش رنگ‌ها کاهش دهند. معمولا نمایشگرهای LCD نیز رنگ‌های خود را در شدت روشنایی پایین‌تر حفظ می‌کنند، در حالی که نمایشگرهای اولد تمایل به تغییر رنگ در نور پایین‌تر دارند؛ موردی که خوشبختانه در صفحه نمایش آیفون 10 اپل دیده نمی‌شود.

دیسپلی میت علی‌رغم ستایش سامسونگ برای تولید پنل‌های اولد، صفحه نمایش آیفون ایکس را خلاقانه‌ترین و بهترین در میان تلفن های هوشمند می‌داند. کالیبراسیون دقیق رنگ‌ها سب شده تا این وب‌سایت معتبر، امتیازی بسیار بالا را برای پرچمدار اپل در نظر بگیرد. در حقیقت، اپل با پنل ساخته‌ شده توسط شرکت سامسونگ، امتیاز بالاتر از موبایل های سامسونگ را دریافت کرده است.

1396-08-17

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *