فروش گوشی های هوشمند در سال 2016 دست کم 6.6 درصد افزایش یافته است

فروش گوشی های هوشمند در سال 2016

فروش گوشی های هوشمند در سال 2016 دست کم 6.6 درصد افزایش یافته است

بر کسی پوشیده نیست که گوشی‌های هوشمند اکنون به جزو لاینفک زندگی روز مره تبدیل شده‌اند، به طوری که نبود این وسایل برای بسیاری از افراد غیرممکن است. بر همین اساس، جدیدترین آمارهای منتشر شده توسط موسسه تحقیقاتی GfK نشان می‌دهد که فروش گوشی های هوشمند در سال 2016 دست کم 6.6 درصد افزایش یافته است.

آمار ارقام منتشر شده توسط موسسه GfK، نشان می‌دهد که افزایش فروش گوشی های هوشمند در سال 2016 مدیون بازارهای نوظهور و پتانسیل بالایی همچون کشور چین است. همچنین تخمین زده می‌شود که تا پایان سال 2016 مجموع گوشی‌های فروخته شده در جهان به مرز 1.4 میلیارد عدد برسد.

چین در حال حاضر دارای سهم عظیمی از بازار فروش گوشی های هوشمند است، تقریبا از هر 3 گوشی فروخته شده در جهان، یکی از آن‌ها به چینی‌ها می‌رسد. به طور کلی فروش گوشی‌های هوشمند در چین نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است. از دیگر بازارهای در حال پیشرفت گوشی همراه می‌توان به بازارهای اروپای شرقی و مرکزی، خاورمیانه و شرق آفریقا و کشورهایی مانند هند، ویتنام و فیلیپین نام برد.

در سوی دیگر از جمله بازارهای در حال اشباع فروش گوشی هوشمند می‌توان به کره جنوبی، غرب اروپا، آمریکای شمالی، ژاپن و استرالیا اشاره کرد. هرچند در این گزارش از چین به عنوان اصلی‌ترین دلیل رونق بخشی به افزایش فروش گوشی های هوشمند در سال 2016 یاد شده، با این حال پیش‌بینی می‌شود که این سهم در سال آینده 3 درصد کاهش یابد، با این حال فروش این محصولات سرانجام پس از چندین سال رکورد در بازار آمریکای لاتین، بار دیگر رونق یابد.

فروش گوشی های هوشمند در سال 2016 سیر صعودی خواهد داشت

لازم به یادآوری است که چندی پیش نیز وب سایت Gartner پیش بینی کرده بود که فروش گوشی‌های هوشمند در سال 2017 به طور میانگین 1.2 درصد رشد داشته باشد و تعداد گوشی‌های فروخته شده از 1.8 میلیارد دستگاه به 1.9 میلیارد افزایش پیدا کند. از سویی دیگر پیش بینی می‌شود در سال 2018 نیز بازار گوشی‌های هوشمند 1.2 درصد پیشرفت کرده و 1.93 میلیارد دستگاه به فروش برسد.

در همین راستا و بر اساس اطلاعات آماری ذکر شده، میزان فروش تبلت در پایان سال جاری 9.7 درصد کاهش پیدا خواهد کرد. در حقیقت در سال 2015 حدودا 196 میلیون تبلت به فروش رفت اما امسال برآورد می‌شود این میزان به 177 میلیون دستگاه کاهش پیدا کند. هرچند در سال 2017 فروش این سری از محصولات باز هم رشد منفی خود را تجربه خواهند کرد اما با شیبی بسیار کمتر از سالی خواهد بود که ماهای پایانی آن را سپری میکنیم.

1395-08-05

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.