محمود واعظی وزیر ارتباطات دولت دوازدهم نخواهد بود

محمود واعظی وزیر ارتباطات دولت دوازدهم نخواهد بود

محمود واعظی ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت فعلی اعلام کرد که در دولت دوازدهم، وزیر ارتباطات نخواهد بود و در جایگاه دیگری به فعالیت می‌پردازد.

این روزها بازار شایعات در مورد انتخاب کابینه وزرای دولت دوازدهم داغ شده و هر روز شاهد اعلام اسامی جدیدی برای انتخاب وزیران حسن روحانی هستیم. پیش از این هم اخباری مبنی بر تغییر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای دولت دوازدهم منتشر شده بود و اکنون محمود واعظی ، وزیر ارتباطات دولت فعلی، سرانجام به صورت قطعی اعلام کرد که در دولت دوازدهم دیگر در این وزارتخانه نخواهد بود و به احتمال زیاد در جایگاه دولتی دیگری انجام وظیفه خواهد کرد.

محمود واعظی

توضیحات محمود واعظی در مورد دولت الکترونیک

محمود واعظی امروز از بیست و سومین دوره نمایشگاه الکامپ تهران بازدید کرد و ضمن اعلام خبر خداحافظی‌اش با وزارت ارتباطات، توضیحاتی را در مورد اقدامات انجام شده در راستای دولت الکترونیک ارائه داد. به گفته واعظی، در سال‌های گذشته زحمات زیادی کشیده شده و زیرساخت، برنامه‌ها و پلتفرم‌های مختلفی در اختیار مردم قرار گرفته تا بتوانند راحت‌تر از خدمات موجود استفاده کنند. وی در ادامه افزود:

هم‌اکنون در تهران و سایر کلانشهرها، مردم به دلیل بزرگ شدن شهرها و ایجاد ترافیک، گرفتاری‌های زیادی دارند و به همین دلیل ما به دنبال آن هستیم تا مراجعه حضوری مردم به اداره‌ها و سازمان‌ها را کاهش دهیم. به گونه‌ای که آن‌ها برای انجام یک فعالیت مشخص، تنها به یک دستگاه، آن هم از طریق سیستم مراجعه کنند. در فاز اول، دستگاه‌هایی که مراجعه حضوری به آن‌ها نیاز است شناسایی شده‌اند و ما در فاز اول دولت الکترونیک، آن‌ها را به هم متصل می‌کنیم. در فازهای بعدی نیز بستر برای دیگر دستگاه‌ها فراهم خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم همچنین تاکید کرد که با استفاده از دولت الکترونیک، جلوی رانت، تبعیض، جعل و اقداماتی که بر روی کاغذ انجام می‌شود، گرفته خواهد شد و با توجه به این که بیشتر اقدامات اداری بدون مراجعه حضوری صورت می‌گیرد، از بروز فساد نیز جلوگیری می‌شود.

1396-04-31

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *