مدیر کنترل و کیفیت سازمان فضایی روسیه به دو ماه حبس محکوم شد

سازمان فضایی روسیه

مدیر کنترل و کیفیت سازمان فضایی روسیه به دو ماه حبس محکوم شد

مدیر کنترل و کیفیت سازمان فضایی روسیه (Roscosmos) به فساد مالی و کلاه‌برداری از اموال عمومی به میزان بیش از سه میلیون دلار متهم شده است. دادگاه منطقه باسمان مسکو اخیرا طی حکمی، ولادیمیر یفدوکیموف (Vladimir Yevdokimov) را به دو ماه حبس محکوم کرد.

سازمان فضایی روسیه به نام روس کاسموس (Roscosmos) در سال 1992 و پس از فروپاشی شوروی سابق تاسیس شد و ادامه‌دهنده‌ی راهی است که شوروی در برنامه‌های فضایی خود پیمود. مرکز فرماندهی این سازمان در مسکو قرار دارد و مرکز اصلی کنترل پروازهای فضایی آن نیز در نزدیکی شهر کورولف واقع شده است. سازمان فضایی روسیه بیشترین کمک‌های دولتی را در پروژه‌های تحقیقاتی دریافت می‌کند و بودجه‌ی سنگینی را به خود اختصاص داده است.

سازمان فضایی روسیه

اکنون اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه ولادیمیر یفدوکیموف (Vladimir Yevdokimov)، مدیر کنترل و کیفیت سازمان فضایی روسیه به اتهام کلاه‌برداری و فساد مالی، از سوی دادگاه منطقه باسمان مسکو به دو ماه حبس محکوم شده است.

آرتور کارپوف (Arthur Karpov)، قاضی دادگاه منطقه باسمان در این باره اظهار کرد که با توجه به مستندات و مدارک موجود و بنا به درخواست بازپرس پرونده، یفدوکیموف تا زمان بررسی دقیق پرونده به مدت دو ماه یعنی تا تاریخ 30 ژانویه 2017 به زندان می‌رود.

مدیر سازمان فضایی روسیه عضو یک گروه سازمان یافته برای کلاه‌برداری بوده است

البته یفدوکیموف در این پرونده تنها نبود و چهار نفر دیگر نیز متهم به فساد مالی و کلاه‌برداری شده‌اند که دو نفر از آنها بازداشت شده و دو نفر دیگر تحت تعقیب پلیس هستند. بازپرسان پرونده ادعا می‌کنند که یفدوکیموف عضو یک گروه سازمان یافته برای کلاه‌برداری و کسب اموال غیرقانونی بوده است. الکسی اوزروف (Alexey Ozerov)، مدیرعامل سابق Mig-Rost و یگور نوسکوف (Yegor Noskov)، معاون مدیرعامل شرکت هواپیمایی توپولوف نیز از دیگر اعضای این گروه بودند که چندی پیش بازداشت شدند. علاوه بر آن حکم بازداشت برای الکسی آندریف (Alexey Andreev)، معاون سابق مدیرکل شرکت سرویس هلیکوپتر روسیه نیز صادر شده و تحقیقات در مورد آکیم نوسکوف (Akim Noskov)، مدیرعامل این شرکت نیز جریان دارد.

1395-09-16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.