موتورسیکلت بی ام و آر 1200 جی اس هیبریدی با سیستم xDrive معرفی شد

موتورسیکلت بی ام و آر 1200 جی اس هیبریدی

موتورسیکلت بی ام و آر 1200 جی اس هیبریدی با سیستم xDrive رونمایی شد

شرکت آلمانی BMW از یک موتورسیکلت جدید و فوق‌العاده رونمایی کرد. این وسیله نقلیه نوآورانه به اصول کلی این برند آلمانی وفادار بوده و از طراحی بسیار جالبی برخوردار است. موتورسیکلت بی ام و آر 1200 جی اس هیبریدی ، نخستین موتورسیکلت هیبریدی و دارای سیستم xDrive بی ام و بوده و از تکنولوژی‌های جدید و رو به جلویی در این صنعت بهره‌ برده است.

به جرات می‌توان موتورسیکلت بی ام و آر 1200 جی اس هیبریدی (BMW R1200 GS) را پادشاه موتورسیکلت‌های این برند آلمانی دانست و هیچ موتور دیگری حتی توان نزدیک شدن به آن را نخواهد داشت. از سوی دیگر، این موتورسیکلت به نوعی خالق سگمنت خود بوده و هر موتور دیگری که در این کلاس عرضه می‌شود، با محصول بی ام و سنجیده می‌شود؛ محصولی که تکنولوژی‌های توسعه‌یافته بخش خودروی بی ام و در آن به کار رفته است.

موتورسیکلت بی ام و آر 1200 جی اس هیبریدی

پیش از این، قابلیت‌ها و انطاف‌پذیری سیستم xDrive بی ام و در خودروهای سواری و شاسی بلند این برند به کار گرفته شده بود. این سیستم اکنون برای نخستین بار در موتورسیکلت ادونچر BMW استفاده شده و نکته جالب توجه، امکان خاموش کردن آن است. برای این کار، یک دکمه بر روی فرمان موتورسیکلت قرار گرفته که به سادگی توسط آن می‌توان سیستم xDrive را خاموش یا روشن کرد.

موتورسیکلت بی ام و آر 1200 جی اس هیبریدی

پیشرانه مورد استفاده در موتورسیکلت بی ام و آر 1200 جی اس هیبریدی

موتورسیکلت بی ام و آر 1200 جی اس هیبریدی از یک پیشرانه توئین باکسر با قدرت 125 اسب بخار بهره می‌برد که برای سفرهای طولانی بسیار مناسب است. شرکت بی ام و برای به دست آوردن هدف دو چرخ محرک، موتورسیکلت هیبریدی خود را با قدرت قابل توجهی عرضه کرده است. قدرت اضافه شده توسط هیبرید این موتورسیکلت، 45 اسب بخار بوده که مجموع قدرت خروجی آن را به 170 اسب بخار می‌رساند. از نظر وزن نیز محصول جدید BMW اضافه وزنی نسبت به مدل‌های مرسوم یک چرخ محرک ندارد.

موتورسیکلت بی ام و آر 1200 جی اس هیبریدی

موتورسیکلت بی ام و آر 1200 جی اس هیبریدی همراه با سیستم xDrive در نیمه دوم سال جاری میلادی وارد بازار خواهد شد؛ البته به احتمال زیاد در آینده نزدیک شاهد معرفی رسمی و اعلام قیمت این موتورسیکلت فوق‌العاده خواهیم بود.

1396-01-23

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *