ناو یو اس اس جرالد فورد ؛ گران‌ترین جنگ افزار جهان آزمایش شد

ناو یو اس اس جرالد فورد

ناو یو اس اس جرالد فورد ؛ گران‌ترین جنگ افزار جهان آزمایش شد

نیروی دریایی ارتش آمریکا از جدیدترین و گران‌قیمت‌ترین ناو هواپیمابر خود در سواحل ویرجینیا رونمایی کرد. ناو یو اس اس جرالد فورد (USS Gerald R.Ford)، گران‌ترین جنگ افزار جهان است و سرانجام در روز 9 آوریل پس از یک سال تاخیر به صورت آزمایشی به انداخته شد. این پروژه، 13 میلیارد دلار هزینه روی دست ارتش ایالات متحده آمریکا گذاشته است.

سرانجام پس از یک سال تاخیر، ناو یو اس اس جرالد فورد به آب انداخته شد. ساخت این ناو هواپیمابر پرهزینه از سال 2009 آغاز شد و قرار بود در اواخر سال 2015 میلادی با هزینه 10.5 میلیارد دلاری به پایان برسد اما با توجه به عدم تکمیل فناوری‌های مربوط به فرود جنگنده و مصرف انرژی تکمیل، ساخت آن به تعویق افتاد و هزینه نهایی این پروژه نیز به 13 میلیارد دلار رسید.

ناو یو اس اس جرالد فورد

ناو یو اس اس جرالد فورد توانایی حمل 75 جنگنده و بیش از 4 هزار نفر پرسنل را دارد

این ناو هواپیمابر عظیم حدود 100 هزار تن وزن دارد و 75 جنگنده و 4 هزار و 660 نفر پرسنل را با خود حمل خواهد کرد. تمامی اجزای این ناو آمریکایی با استفاده از شبیه‌سازی کامپیوتری سه‌بعدی طراحی شده و در ساخت آن، بیش از 3 میلیون متر سیم و کابل به کار رفته است. به گفته‌ی مسئولان نیروی دریایی ارتش ایالات متحده آمریکا، سرعت حرکت ناو یو اس اس جرالد فورد چیزی حدود 44 کیلومتر در ساعت است. این ناو غول‌پیکر بیش از 300 متر طول دارد و از توانایی پشتیبانی 220 حمله هوایی رادارگریز در روز با فاصله 6 ساعت برخوردار است.

#gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: right; margin-top: 10px; text-align: center; width: 100%; } #gallery-2 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-2 .gallery-caption { margin-left: 0; }

1396-01-24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *