کدام نوع صفحه نمایش موبایل بهتر است؛ LCD یا AMOLED؟

کدام نوع صفحه نمایش موبایل بهتر است؛ LCD یا AMOLED؟

کدام نوع صفحه نمایش موبایل بهتر است؛ LCD یا AMOLED؟

نوع صفحه نمایش موبایل در کنار وضوح آن باعث می‌شود تا کارایی نمایشگر گوشی های هوشمند مشخص شود. شما کدام تکنولوژی صفحه نمایش را بهتر می‌دانید؛ LCD یا AMOLED؟

اندازه صفحه نمایش و میزان هزینه‌ای که قرار است برای خرید یک اسمارت فون پرداخت شود، دو اصل مهمی‌ست که هر کاربری مد نظر قرار خواهد داد. شاید بتوان گفت این مساله، اولین چالشی‌ست که هرکسی با آن روبه‌رو می‌شود. نوع صفحه نمایش موبایل و رزولوشن آن، معیارهایی هستند که کیفیت نمایشگر را تضمین خواهند کرد.

ما در نظرسنجی امروز، قصد داریم تا بر روی معیار اول تمرکز کنیم؛ ترجیح می‌دهید پنل نمایشگر گوشی شما LCD باشد یا AMOLED؟ شرکت‌های سازنده‌ای مانند سامسونگ، سال‌هاست که این موضوع را حل کرده و تقریبا در تمامی محصولاتشان از تکنولوژی صفحه نمایش آمولد استفاده می‌کنند. همچنین، شنیده‌ها حکایت از آن دارد که ال جی نیز گوشی V30 را به نمایشگر AMOLED مجهز می‌کند و بر اساس شایعات رسیده، اهالی کوپرتینو هم قصد دارند از سال 2018 تمامی محصولاتشان را با تکنولوژی AMOLED روانه بازار کنند.

کدام نوع صفحه نمایش موبایل بهتر است؛ LCD یا AMOLED؟

اما آیا دوران ال سی دی به سر آمده؟ به نظر می‌رسد اینگونه نباشد؛ در حال حاضر برخی پرچمداران مانند آیفون های اپل به پنل‌های بسیار باکیفیت LCD مجهز هستند که وضوح و دقت رنگ بالایی داشته و محتویات آنها در زیر نور خورشید به راحتی قابل دیدن است. به علاوه اینکه، در پرچمداران سوپر آمولد سامسونگ، تنظیماتی وجود دارد تا کاربر به راحتی بتواند وضوح نمایشگر را در حالت Basic قرار داده و بدین ترتیب، در مصرف باتری گوشی صرفه‌جویی کند.

کوانتوم دات تکنولوژی دیگر صفحه نمایش است که کمپانی سونی سال‌هاست در محصولات خود از آن استفاده کرده و سامسونگ نیز تلویزیون‌های رده‌بالای خود را با استفاده از این نوع تکنولوژی تولید می‌کند. صفحه نمایش کوانتوم دات در مقایسه با LCD از روشنایی و شفافیت بالاتری برخوردار بوده و با وجود مصرف نیروی مشابه، گستره وسیع‌تری از رنگ‌ها را پوشش می‌دهد.

حال شما پاسخ دهید؛ کدام‌یک از این نوع نمایشگرها بهتر است؟ از میان چهار پاسخ زیر، یکی را انتخاب و دلیل خود را در بخش نظرات ذکر کنید.

1396-05-19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.