گوشی های آیفون 10 در ایران قاچاق هستند و در شبکه مخابراتی فعال نمی‌شوند

آیفون 10 در ایران

گوشی های آیفون 10 در ایران قاچاق هستند و در شبکه مخابراتی فعال نمی‌شوند

گوشی های آیفون 10 در ایران قاچاق هستند. سخنگوی طرح رجیستری ضمن اعلام این خبر گفت آیفون ایکس اپل در شبکه مخابراتی کشور فعال نخواهد شد.

حمیدرضا دهقانی نیا، سخنگوی طرح رجیستری تلفن همراه تاکید کرد که گوشی های آیفون 10 در ایران قاچاق محسوب می‌شوند و در هفته‌های آینده هیچ سرویسی از شبکه اپراتوری دریافت نمی‌کنند. بنابراین مردم باید برای اطمینان از خرید گوشی های اصلی، کد 15 رقمی IMEI گوشی را به سامانه پیامکی 7777 ارسال کرده و از اصالت آن اطمینان پیدا کنند. دهقانی نیا در ادامه افزود:

با توجه به آغاز فرایند پایش شبکه طرح ثبت تلفن همراه (رجیستری)، گوشی های آیفون X یا همان آیفون 10 اپل در این فرایند مشاهده نشد. تا به امروز هیچ ثبت سفارشی برای این مدل صورت نگرفته و IMEI‌ آن در گمرک ثبت نشده است. بنابراین این گوشی قاچاق به حساب می‌آید و با شروع اعمال سیاست‌ها در خصوص طرح رجیستری، آیفون 10 در ایران نمی‌تواند از شبکه اپراتوری سرویسی دریافت کند و در هفته‌های آتی این سرویس‌دهی قطع خواهد شد.

آیفون 10 در ایران

سخنگوی طرح رجیستری به مشتریان توصیه کرد تا زمانی که محموله‌های قانونی با گارانتی وارد کشور نشده، به هیچ عنوان اقدام به خرید این مدل از گوشی های موبایل نکنند.

قیمت نجومی آیفون 10 در ایران

این در حالی است که در روزهای گذشته باخبر شدیم آیفون 10 در ایران با قیمت نجومی و بسیار عجیب به فروش می‌رسد. در گزارشی که گجت نیوز از بازار موبایل تهیه کرده، شاهد آن بودیم که فروش این گوشی با قیمت 15 تا 16 میلیون تومان، یعنی تقریبا سه برابر قیمت واقعی، آغاز شده است. حتی قیمت آیفون 10 با حافظه 256 گیگابایتی به 23 میلیون تومان نیز می‌رسد. در واقع مشتریان این مبالغ نجومی را برای خرید محصولی پرداخت می‌کنند که حتی کد IMEI‌ آن ثبت نشده و هیچ سرویسی از اپراتور دریافت نخواهد کرد.

1396-08-09

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.