گوگل Home قرار است در ماه آینده عرضه شود (شایعه)

تاریخ عرضه دستیار صوتی گوگل Home مشخص شد

تاریخ عرضه دستیار صوتی گوگل Home مشخص شد

در کنفرانس I/O امسال بود که گوگل دستیار صوتی و خانگی خود را با نام گوگل Home معرفی کرد. این گجت، در واقع جهت رقابت با دستیار صوتی آمازون اکو (Amazon Echo) طراحی شده است.

گوگل Home احتمالا ماه آینده عرضه شود

دستیار خانگی گوگل که با صدای شخص فعال می‌شود، به گونه‌ای طراحی شده که با دستیار گوگل (Google Assistant) کار می‌کند و قادر است به سوالات شما پاسخ دهد، موزیک دلخواه شما را با استفاده از اسپیکرهایش پخش کند و گجت‌های خانگی دارای اینترنت را کنترل نماید.

وب‌سایت Android Police به نقل از منابع خبری خود گزارش داد که گوگل قصد دارد در خلال رویداد 4 اکتبر (13 مهر) یک سخت افزار جدید معرفی کند و گمان می‌شود این سخت افزار، همان گوگل Home باشد.

تاریخ عرضه دستیار صوتی گوگل Home مشخص شد

بر اساس این گزارش، ظاهرا این دستیار جدید خانگی گوگل قیمتی حدود 130 دلار خواهد داشت و کاربر قادر است با استفاده از کاورهای متنوعی آن را شخصی‌سازی کند. گوگل Home در واقع نسخه صوتی Google Assistant بوده و فعلا فقط با استفاده از اپلیکیشن پیام‌رسان گوگل Allo کار می‌کند.

به نظر می‌رسد با ورود این دیوایس به بازارهای جهانی، رقابت جالبی را بین دیوایس‌های دستیار خانگی شاهد باشیم. اگر قیمت اعلام شده برای گوگل Home همان قیمتی باشد که در بالا ذکر کردیم، این بدین معناست که دستیار صوتی جدید گوگل 40 دلار از آمازون اکو ارزان‌تر است.

البته در این رقابت فقط شاهد حضور گوگل و آمازون نیستیم. منابع خبری بلومبرگ فاش کردند که اپل نیز در حال ساخت دیوایسی مشابه بوده که قرار است با پلتفرم هوم کیت (HomeKit) ترکیب شده و با دیگر وسایل موجود در خانه ارتباط برقرار نماید.

وب‌سایت Android Police همچنین فاش کرد که مدلی از کروم کست 4K گوگل (Google Chromecast) قرار است در ماه آینده با قیمت 69 دلار و با پشتیبانی از خروجی HDR معرفی شود. خوشبختانه، برای مشخص شدن همه این شایعات، فقط باید چند هفته صبر کنیم.

1395-07-05

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.