91 درصد مشترکان تالیا غیر فعال هستند

مشترکان تالیا

91 درصد مشترکان تالیا غیر فعال هستند

چندی پیش وزارت ارتباطات، گزارش جدیدی را از وضعیت ارتباطات داخلی کشور منتشر کرد که بر اساس آن اپراتور تالیا در سه ماهه دوم سال جاری، تنها 5 سیم‌کارت را فعال کرد اما کماکان بیش از 91 درصد مشترکان تالیا غیرفعال هستند.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گزارشی را از وضعیت ارتباطات داخلی کشور در تابستان 95 منتشر کرد. در این گزارش به وضعیت و جایگاه اپراتورهای ثابت و سیار پرداخته شده و میزان فعالیت اپراتورهای ارتباطی کشور که در سطح گسترده به ارائه‌ی سرویس تلفن همراه می‌پردازند، مشخص شده است.

49 هزار نفر از مشترکان تالیا فعال هستند

بر اساس این گزارش، اپراتور تالیا با وجود پوشش سراسری، در سه ماهه دوم سال یعنی از خرداد تا شهریور 95، تنها 5 سیم‌کارت فروخته‌شده‌ی خود را روشن کرده است. در این بازه‌ی زمانی، مجموع تعداد مشترکان تالیا تغییری نکرده و این اپراتور تاکنون 592 هزار و 468 سیم‌کارت فروخته که از این میان، تعداد 49 هزار و 940 سیم‌کارت فعال شده‌اند. به این ترتیب واضح است که 91.5 درصد از مشترکان تالیا سیم‌کارت خود را فعال نکرده‌اند.

تالیا (Taliya) یکی از عرضه‌کنندگان سیم‌کارت تلفن همراه در ایران است که از بهمن سال 1382 فعالیت خود را آغاز کرد اما مشکلات آنتن دهی و عدم پشتیبانی از رومینگ دیتا موجب شد تا استقبال خوبی از آن نشود.

همچنین اپراتور مشارکتی اصفهان با 33 هزار و 600 سیم‌کارت فروخته‌شده و 10 هزار مشترک فعال، نسبت به گذشته تغییری نداشته است. سازمان منطقه آزاد کیش نیز 16 هزار و 939 مشترک را در اختیار دارد که 69 درصد آنها در استان هرمزگان فعال هستند. اپراتورهای تالیا، مشارکتی اصفهان و سازمان منطقه آزاد کیش، مجموعا 643 هزار و 7 سیم‌کارت فروخته‌اند که 71 هزار و 630 مشترک فعال سهم این سه اپراتور هستند.

1395-09-01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *