امکانات جدید SQL Server 2016‌ از زاویه مهندسی داده | مهندسی داده

امکانات جدید SQL Server 2016‌ از زاویه مهندسی داده

۱۳۹۴/۰۳/۰۵
ابزار و کتابخانه ها

نظر بدهید
632 مشاهده

بعد از اینکه مایکروسافت شرکت Revolution Analytics  که شرکت اصلی توسعه دهنده زبان آماری R بود را خریداری کرد تا بازار بزرگی تحلیل داده ای که در اختیار زبان R قرار داشت را به مجموعه مشتریان مایکروسافت تبدیل کرده و از این ابزار پیشرفته و رایج تحلیل آماری داده ها در محصولات تجاری خود استفاده کند، در نسخه جدید SQL Server 2016 زبان R به این بانک اطلاعاتی معروف افزوده شده است .

یعنی شما می توانید مستقیما درون اس کیو ال سرور، کدهای R را روی حجم عظیم داده ها اعمال کنید و انواع گزارشات تحلیلی و نمودارهای مورد نیاز خود را مستقیما تولید و مشاهده کنید. امکانی که برای مهندسین داده بسیار خوشایند است تا دیگر نگران نحوه ذخیره و بازیابی حجم عظیم داده ها نباشند.

از طرفی در SQL Server 2016‌ امکان ذخیره و جستجوی داده های متنی به صورت JSon‌ نیز فراهم شده است تا این بانک اطلاعاتی هم بتواند مانند بانک اطلاعاتی مانگو،‌داده ها را به صورت JSon‌ ذخیره و بازیابی کند. قابلیتی که این بانک اطلاعاتی را به دنیای NoSQL پیوند خواهد زد .

در هر صورت تا چند ماه آینده که نسخه نهایی این بانک اطلاعاتی در اختیار عموم قرار گیرد، باید منتظر بود تا این قابلیت های جدید به صورت عملی وارد دنیای مهندسی داده گردند.


دیدگاهتان را بنویسید