زیرو کوین (ZCoin) چیست؟ ادعای بزرگ محرمانگی

حتی اگر بیت کوین در طول مدت زیادی بعنوان ارز پیشرو در دنیای کرپتوکارنسی شناخته شود، رقبای زیادی وجود دارند که بتوانند از بیت‌کوین پیشی بگیرند. زیرو کوین «Zcoin» یکی از آلتکوین‌ها است که بیشترین امنیت را برای اکوسیستم ارزهای رمزنگاری شده به ارمغان می‌آورد. تراکنش‌های مالی محرمانه در کریپتوکارنسی توسط پروتکل Zerocoin قابل اجرا است.

به ظاهر Zcoin تلاش می‌کند تا مشکل امنیت و حریم شخصی بیت‌کوین را حل کند. اگرچه بسیاری از مردم فکر می‌کنند، ماهیت بیت‌کوین ناشناس بودن و نامشخص بودن تراکنش‌های آن است، اما در واقع اصلا اینگونه نیست، بلکه حریم خصوصی خاصی برای بیت کوین وجود ندارد و به نوبه خود دارای محدودیت‌هایی می‌باشد. اما اگر Zcoin در این زمینه مثمر ثمر واقع شود و بهتر عمل کند قطعا مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرد. ضمنا Zcoin قادر است از حملات Double Spending جلوگیری کند (لازم به ذکر است این نوع حملات در بیت‌کوین قابل رخ دادن است)

Zcoin چگونه کار می‌کند؟

زکوین

Zcoin را می بایست از چند منظر مورد بررسی قرار داد. اول از همه اجرای Zcoin اجازه می‌دهد، هرکسی کوین‌های عمومی را به کوین‌های خصوصی تبدیل کند. این اتفاق بسیار جالبی است، اما این کار باعث ایجاد یک مشکل در زمینه ماینینگ می‌شود. خب بالاخره طراحی امنیتِ بالا کار آسانی نیست، مخصوصا در دنیای کریپتوکارنسی‌ها.

یکی دیگر از جنبه‌های جذاب Zcoin این است که خرج کردن و استفاده از کوین‌ها نیازی به نمایش گذاشتن اطلاعات مالکین آن ندارد. این کار به تراکنش‌های نیمه ناشناس اجازه انجام شدن می‌دهد، هرچند این موضوع، موضوع خاصی نیست که مردم به دنبال آن باشند. برای بیشتر کاربران کریپتوکارنسی، فرایند پیش فرضی که در حال حاضر در رابطه با امنیت وجود دارد خوب کار می‌کند. هرچند که هنوز مشخص نیست عموم مردم چه رویکردی نسبت به این ارز جدید خواهند داشت.

Zcoin همچنین شامل برخی دیگر از فناوری‌های جالب است که به بیان آن می‌پردازیم. با استفاده از الگوریتم MTP ،Zcoin هیچ مشکلی در رابطه با متمرکز بودن امنیت ندارد. این مهم از طریق یک فرآیند شناخته شده بعنوان Egalitarian Computing به دست می‌آید که به شرکت‌های ماینینگ اجازه نمی‌دهد، مزیت رقابتی خاصی به دست آورند. در عوض پروتکل Zcoin یک قیمت/هزینه برای هر واحد محاسبه برای تمام پلتفرم‌ها تعیین می‌کند. همچنین زیرساخت Znodes وجود دارد که تا حدودی شبیه به Masternodes در دیگر کریپتوکارنسی‌ها در بازار امروز عمل می‌کند.

تیم زکوین

جاده‌ی Zcoin

در طول سال ۲۰۱۸ توسعه دهندگان بسیاری نسبت به پروژه Zcoin علاقه نشان دادند. یک بازار غیرمتمرکز ایجاد شده است که همیشه با خود چیزی را بهمراه دارد. گره‌ها از ارتباط رمزنگاری شده‌ی رو به جلو سود خواهند برد. علاوه بر این تیم Zcoin با توجه به نگرانی‌های احتمالی قصد دارد بر روی پیش‌بینی آینده و پتانسیلی که در خود برای ایجاد تغییرات مثبت می‌بیند، تمرکز کند. با این حال هیچ یک از جزییات این اقدامات بطور دقیق اعلام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید