نرم افزارهای مشهور اف تی پی


نرم افزارهای مشهور اف تی پی


در این آموزش قصد داریم به معرفی دو مورد از معروف ترین نرم افزارهای اف تی پی و مقایسه ی قابلیت های آن ها بپردازیم. لازم به ذکر است استفاده از این دست نرم افزارها به مراتب فرایند ارتباط با سرور را راحت تر ساخته و توسعه دهندگان در یک محیط گرافیکی خواهند توانست به آپلود و یا دانلود فایل های مد نظر خود بپردازند.

FileZilla
یکی از معروف ترین نرم افزارهای اف تی پی در دنیا نرم افزار FileZilla است که از مهم ترین ویژگی های این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– سهولت استفاده
– رایگان بودن
– متن باز بودن
– پشتیبانی از سیستم عامل های مختلفی همچون ویندوز، لینوکس و مکینتاش
– سرعت بالا
– ایمن
– پشتیبانی از زبان های مختلف
– امکان جستجو
– قابلیت Drag & Drop به منظور دانلود و یا آپلود فایل
– و بسیاری ویژگی منحصر به فرد دیگر.

لازم به ذکر است که این نرم افزار دارای دو نسخه می باشد که نسخه سمت کاربر آن به گونه ای طراحی شده است که کلیه سیستم عامل ها را پشتیبانی می کند اما این در حالی است که نسخه سمت سرور آن فقط سیستم عامل ویندوز را پشتیبانی می کند.

Transmit
نرم افزار اف تی پی دیگری که از معروفیت نسبتاً قابل توجهی مابین توسعه دهندگان وب سایت برخوردار است نرم افزاری است تحت عنوان Transmit. این نرم افزار صرفاً برای سیستم عامل مکینتاش طراحی شده است بنابراین کاربران دیگر سیستم عامل ها نمی توانند از این نرم افزار استفاده کنند. از جمله دیگر محدودیت های این نرم افزار این است که رایگان نمی باشد بنابراین جهت استفاده از این نرم افزار می بایست هزینه ی آن را پرداخت کرد:

اما به هر حال قابلیت هایی دارا است که برشمردن آن ها خالی از لطف نیست که عبارتند از:

– استفاده از فناوری Twin-Turbo Engine برای افزایش سرعت انتقال تا 25 برابر
– عدم توقف در انتقال داده در صورت مواجهه با ارور
– پشتیبانی از رایانش ابری
– آپدیت خودکار نرم افزار و …

دیدگاهتان را بنویسید