احتمال فروش توییتر تا کمتر از یک ماه دیگر

فروش توییتر

احتمال فروش توییتر تا کمتر از یک ماه دیگر

بعد از انتشار گزارش مالی شرکت توییتر (Twitter) برای نیمه دوم سال و کمتر شدن درآمد این دوره نسبت به رقم 602 میلیون دلاری که پیش‌بینی شده بود، مدیران تصمیم به فروش توییتر در سریع‌ترین زمان ممکن گرفته‌اند. بر اساس گزارشاتی که خبرگزاری رویترز منتشر کرده، این شرکت قرار است در تاریخ 27 اکتبر (6 آبان) به فروش برسد. همچنین شرکت‌های گوگل، دیزنی و سِیلز فورس (Salesforce) از مشتریان اصلی هستند.

نتایج مالی ضعیف در نیمه دوم سال، علت اصلی فروش توییتر است

هر چند، پیشتر اخباری منتشر شده بود که نشان می‌داد در این زمان، گوگل و دیزنی برنامه‌ای برای خرید توییتر ندارند و همین موضوع باعث شد تا ارزش سهام این شرکت به ازای هر سهم که 22.58 دلار بود، تا 9 درصد کاهش پیدا کند. به همین دلیل شاید بتوان شرکت سیلز فورس که در زمینه شبکه‌های ابری فعالیت دارد را مشتری اصلی و فعلی توییتر در نظر گرفت. احتمالا برای بسیاری از افراد جالب باشد که این کمپانی فعال در زمینه سخت افزار و نرم افزار، چگونه می‌تواند سیستم میکروبلاگینگ تویئتر را مدیریت کند.

علاوه بر این رویترز از پتانسیل بالای شبکه توییتر برای خدمت‌رسانی به مشتریان و امکان استفاده از اطلاعات منتشر شده توسط کاربران و شرکت‌ها به منظور توسعه اهداف تجاری صحبت کرده که می‌تواند مورد توجه بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه مالی قرار داشته باشد. هر چند، صحبت‌های اخیری که مدیر ارشد اجرایی شرکت سیلز فورس آقای مارک بِنیوف (Marc Benioff) داشته، می‌تواند ادعای رویترز را در هاله‌ای از ابهام قرار دهد:

ما به هر چیزی توجه می‌کنیم. شاید بهتر باشد بگوییم که توجه به هر چیزی، از اصلی‌ترین کارهای ماست. بررسی دقیق موضوعات مختلف و وضعیت دیگر شرکت‌ها، مشخص می‌کند که برای سهام‌داران ما چه چیزی ممکن و چه چیزی غیر ممکن است. شاید اگر شما به سابقه‌ای که من به عنوان یک مدیر ارشد دارم رجوع کنید، تصور کنید که من به دنبال همه چیز هستم. اما واقعیت، این است که من از بسیاری از موارد عبور می‌کنم.

البته باید بگوییم که ما به عنوان یک شرکت تجاری باید آگاهی کاملی نسبت به اطراف خود داشته باشیم، اما شاید نیازی به تصاحب همه چیز نباشد. حقیقت این است که عمده معاملاتی که تاکنون در سیلز فورس انجام شده، نتیجه‌ای جز بالا رفتن ارزش سهام شرکت نداشته است.

با اینکه رویترز تاریخ فروش توییتر را 6 آبان ماه اعلام کرده، اما هنوز هم آینده این شرکت نامعلوم است. به هر شکل احتمالا در روزهای آینده، شاهد انتشار اطلاعات بیشتری از سوی این شرکت باشیم.

1395-07-16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *