تماشا کنید: بزرگترین استادیوم گنبدی جهان با سقف LED در سنگاپور

بزرگترین استادیوم گنبدی جهان

تماشا کنید: بزرگترین استادیوم گنبدی جهان با سقف LED در سنگاپور

یک استادیوم هنری و زیبا در سنگاپور در دست ساخت است. این ورزشگاه چند منظوره به عنوان بزرگترین استادیوم گنبدی جهان شناخته می‌شود و در آن بهره‌وری انرژی و انعطاف پذیری تلفیق شده است. در ادامه این مطلب با استادیوم ملی سنگاپور و طراحی منحصر به فرد آن آشنا می‌شوید.

استادیوم ملی سنگاپور (Singapore National Stadium) با مهندسی درخشان خود توسط گروه مهندسی آروپ (Arup) طراحی شده است و بخشی از یک برنامه بزرگ‌تر با همکاری مهندسین DP و گروه AECOM خواهد بود.

بزرگترین استادیوم گنبدی جهان

این ورزشگاه همه‌کاره، بزرگترین استادیوم گنبدی جهان بوده و با طراحی چند بعدی خود دارای 55 هزار صندلی است که می‌تواند میزبان مسابقات مختلفی باشد. امکان برگزاری ورزش‌هایی مانند دو و میدانی، فوتبال، کریکت و راگبی در این استادیوم وجود دارد. همچنین این ورزشگاه توانایی میزبانی کنسرت‌ها، نمایش‌ها و فستیوال‌های مختلف را نیز خواهد داشت.

بزرگترین استادیوم گنبدی جهان

بزرگترین استادیوم گنبدی جهان به سیستم خنک‌سازی ابتکاری مجهز است

سقف گنبدی استادیوم ملی سنگاپور از قابلیت جمع شدن در زمان بارش باران و یا تابش نور شدید خورشید برخوردار است. این سقف گنبدی بزرگ پوشیده از چراغ‌های LED است که آن را به بزرگترین نمایشگر ال ای دی جهان تبدیل می‌کند. این استادیوم برای نواحی گرمسیری طراحی شده و سیستم خنک‌سازی ابتکاری در آن نقش ویژه‌ای در کاهش مصرف انرژی دارد.

بزرگترین استادیوم گنبدی جهانبزرگترین استادیوم گنبدی جهان

ویدیوی معرفی بزرگترین استادیوم گنبدی جهان

1395-07-14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *