دارایی اپل در بانک 246 میلیارد دلار است؛ این نتیجه چه عملکردیست؟

دارایی اپل

دارایی اپل در بانک 246 میلیارد دلار است؛ نتیجه‌ی سیاست‌های هوشمندانه اهالی کوپرتینو

دارایی اپل در بانک به قدری زیاد است که آن را پابلو اسکوبار (پولدارترین قاچاقچی تاریخ بشر) تجارت لوازم الکترونیکی می‌نامند. سازنده آیفون اعلام کرده است که تا انتهای سه ماهه سوم سال 2017 میلادی موفق به کسب سود 246 میلیارد دلاری شده است که این رقم حدود 8.5 میلیارد دلار بیشتر از رقم به دست آمده در سه ماهه سوم سال گذشته است.

ما دوست داریم بدانیم که این میزان پول در دنیای واقعی چگونه به نظر می‌رسد، اما دارایی اپل به قدری زیاد است که تصور می‌کنیم هیچوت حتی نتوانیم آنها را به صورت اسکناس کنار یکدیگر ببینیم. این میزان به نظر نامحدود می‌رسد، شاید درآمد اپل برای خرید کمپانی بزرگی مانند مایکروسافت با ارزشی بالغ بر 500 میلیارد دلار کافی نباشد، اما این درآمد هنوز هم با میزان تولیدات ناخالص داخلی کشور سریلانکا برابر است!

اتخاذ تصمیم درست،‌ مهم‌ترین نقش را در رقم زدن افزایش میلیاردی دارایی اپل در سال جاری دارد

البته که اپل نسبت به این خرج‌ها و سایر خرج‌های بزرگی که در دستور کار خود قرار می‌دهد محتاطانه عمل می‌کند. در واقع آن‌ها از قوانین مالیاتی کشورشان (آمریکا) به نوعی فرار می‌کنند تا با حفظ میلیاردها دلار پول خود در بانک‌های خارجی، از پرداخت مالیات‌های سنگین مصون باشند. البته اگر پرزیدنت ترامپ و کنگره آمریکا بر روی قول‌هایشان مبنی بر تغییر قوانین مالیاتی ایالات متحده پایدار بمانند، این قضیه می‌تواند تغییر پیدا کند؛ چرا که تیم کوک (Tim Cook)، مدیرعامل اجرایی اپل نیز در این مورد تلویحا اعلام کرده «این می‌تواند هم برای کشور آمریکا و هم برای اپل خوب باشد».

بیشتر بخوانید:

برنامه مالیاتی ترامپ چه تاثیری بر سرمایه عظیم شرکت اپل دارد؟

این میزان دارایی اپل از طریق فروش گوشی های هوشمند همراه با تبلت ها، کامپیوترها و پخش کننده های موسیقی این برند آمریکایی به دست آمده است. آنها با سیاست‌های هوشمندانه‌ای که در در دستور کار خود قرار داده‌اند به این جا رسیده‌اند. اما شما با زندگیتان چه می‌کنید؟ آیا فقط به یک فروشنده‌ی محصولات وارداتی چینی تبدیل شده‌اید؟ اگر فکر می‌کنید این کار خوب است، پس قطعا مناسب خود شماست…

1396-01-28

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *