قیمت موبایل با سقوط نرخ ارز 20 درصد کاهش پیدا کرد

قیمت موبایل

قیمت موبایل با سقوط نرخ ارز 20 درصد کاهش پیدا کرد

قیمت موبایل در بازار ایران حدود 20 درصد کاهش پیدا کرده است. رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی گفت پس از سقوط نرخ ارز از روز دوشنبه 9 مهر 97، قیمت گوشی های تلفن همراه پایین آمده است.

پس از افزایش قیمت دلار، بازار انواع محصولات وارداتی ملتهب شد و گوشی های تلفن همراه که به صورت مستقیم به نرخ ارز وابسته هستند نیز به طور قابل توجهی گران شدند. این وضعیت مدتی ادامه داشت تا این که از روز دوشنبه 9 مهر 1397 شاهد سقوط قیمت دلار بودیم و به همین دلیل کاهش قیمت‌ها در بازار محصولات وارداتی آغاز شده است.

مهدی محبی، رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی در این رابطه گفت از روز گذشته که بازار فروش دلارهای مردمی داغ شده، قیمت موبایل نیز در بازار ایران روند نزولی گرفته است. به گفته محبی، کاهش قیمت دلار همزمان با بالا رفتن فروش دلارهای خانگی، اتفاق خوبی برای فروش تجهیزات وارداتی محسوب می‌شود و با توجه به کاهش 10 تا 20 درصد نرخ تابلوی صرافی‌ها، قیمت موبایل نیز به همین اندازه پایین آمده است.

قیمت موبایل به نرخ واقعی نزدیک می‌شود

وی افزود قطعا همزمان با کاهش نرخ ارز، تاثیر آن به صورت لحظه‌ای بر بازار اعمال می‌شود، چرا که اکنون بیشتر کالاهایی که در بازار موجود است از نوع گوشی‌های مسافری است. این کاهش قیمت در صورت تداوم روند کاهشی قیمت دلار، ادامه‌دار خواهد بود و قیمت گوشی های تلفن همراه در بازار به نرخ واقعی نزدیک‌تر می‌شود.

1397-07-11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *