واردات موبایل در ایران 35 درصد افزایش یافت

واردات موبایل

واردات موبایل در ایران 35 درصد افزایش یافت

واردات موبایل نسبت به شش ماهه اول سال قبل با 35 درصد رشد همراه بوده است. بر اساس آمارهای گمرک در نیمه اول سال 97 بیش از 1 میلیون 500 هزار دستگاه تلفن همراه به کشور وارد شد.

مرکز گمرک ایران آماری از تجارت خارجی نیمه نخست سال جاری منتشر کرد که در این بازه زمانی بالغ بر 1 میلیون و 500 هزار دستگاه گوشی به ارزش 242 میلیون و 692 هزار دلار وارد کشور شده است. بنابراین افزایش واردات موبایل هم از حیث تعدادی و هم از نظر ارزشی، بیشتر از نیمه نخست سال قبل اعلام شد.

در شش ماهه نخست سال قبل تعداد 1 میلیون و 133 هزار دستگاه تلفن همراه به ارزش 158 میلیون و 69 هزار دلار وارد کشور شده است. بر اساس این آمار در نیمه نخست امسال تعداد 393 هزار گوشی موبایل بیشتری نسبت به سال قبل وارد کشور شده که افزایش 35 درصدی را برای واردات تلفن همراه نشان می‌دهد.

واردات موبایل

قیمت گوشی با افزایش واردات موبایل پایین نیامد

این آمار در شرایطی است که امسال با نوسان نرخ ارز، شاهد افزایش بسیار زیادی در قیمت گوشی های موبایل بوده‌ایم. همچنین تعداد زیادی از تلفن‌های وارداتی توسط دستگاه‌های قضایی توقیف شد‌ه‌اند که بر اساس خبرهای منتشر شده پس از مشخص شدن وضعیت این گوشی‌ها و تزریق آن‌ها به بازار، شاهد کاهش قیمت تلفن همراه خواهیم بود.

واردات موبایل

1397-07-27

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *