ویدیوی تاریخچه وب سایت اپل به بهانه بیستمین سال تاسیس

ویدیوی تاریخچه وب سایت اپل

تماشا کنید: سیر تکامل وب سایت اپل به بهانه بیستمین سال تاسیس

کمپانی اپل (apple) در سال 1971 توسط جوانی 16 ساله با نام استیو جابز (Steve Jobs) و همچنین استیو وزنیاک (Steve Wozniak)، مهندس کامپیوتر 21 ساله تاسیس شد. با گذشت شش سال از دوستی این دو نفر، اپل با معرفی کامپیوتر شخصی Apple I که در گاراژ خانه جابز به صورت دستی ساخته شده بود، نام تجاری Apple Computer Inc را برای خود ثبت نموده و به طور رسمی به بازار تکنولوژی وارد شد. بد نیست بدانید که همین سیستم کامپیوتری زمینه پیشرفت و محبوبیت اپل در همان سال‌های ابتدایی تاسیس آن شد. گفتنی است این شرکت تا سال 1996 شعبه آنلاینی برای خود نداشت، اما حالا با 20 ساله شدن این وب سایت، ویدیوی تاریخچه وب سایت اپل در گذر زمان در یوتیوب منتشر شده است.

یکشنبه گذشته، اپل پانزدهمین سالگرد ساخت آیپاد (iPod) را که در سال 2001 به طور رسمی عرضه شده بود جشن گرفت. در جریان این موضوع، یک روز مهم دیگر که کمتر شکل عمومی به خود گرفت، فرا رسید. در چنین روزهایی در سال 1996، وب سایت اپل به نشانی اینترنتی apple.com راه اندازی شد و اکنون با رسیدن به سال 2016، باید 20 ساله شدن آن را جشن گرفت.

به احترام این روز، یک کاربر یوتیوب با نام waxonaxon، اقدام به ساخت ویدیوی تاریخچه وب سایت اپل کرده و در آن گذر زمان و سیر تحولی این وب سایت را در 3 دقیقه به نمایش کشیده است. در ویدیوی تاریخچه وب سایت اپل ظاهر وب سایت اولیه و محصولاتی که در آن مثل Apple I قرار داشتند به تصویر کشیده شده و در ادامه با نمایش نحوه پیشرفت خود وب سایت و کالاهای عرضه شده در آن، به وب سایت کنونی با تصویر پس زمینه بزرگ آیفون 7 پلاس رسیده است.

در ویدیوی تاریخچه وب سایت اپل ، تمامی اتفاقات حائز اهمیت و ارزشمند شرکت به صورت فشرده قرار داده شده و به این صورت سیر تحولی محصولات بعلاوه ظاهر اصلی وب سایت، طی مدت زمان 3 دقیقه‌ای به تصویر کشیده شده است. ویدیوی تاریخچه وب سایت اپل با نمایش محصولات ابتدایی و کامپیوترهای اولیه این شرکت آغاز شده و تا رسیدن به زمان کنونی، یعنی به دست گرفتن پرچمداری دنیای تکنولوژی توسط این شرکت ادامه پیدا کرده است.

جالبترین نکته ویدیوی تاریخچه وب سایت اپل ، رسیدن به محصولات قدرتمندی همچون آخرین نسخه‌های مک بوک و همچنین گوشی هوشمند آیفون 7 و 7 پلاس، طی 3 دقیقه بعد از شروع کلیپ است، لحظه‌ای که کامپیوترهای بدوی ساخت اپل در وب سایت بسیار پیش پا افتاده apple.com (در مقایسه با پیشرفت کنونی دنیای وب) نمایش داده می‌شوند. ویدیوی تاریخچه وب سایت اپل را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

ویدیوی تاریخچه وب سایت اپل از 20 سال قبل تاکنون

1395-08-07

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *