ویژگی جدید گوگل ارث : تماشای 32 سال گذشته زمین به صورت تایم لپس

ویژگی جدید گوگل ارث

با ویژگی جدید گوگل ارث آشنا شوید: تماشای 32 سال گذشته زمین به صورت تایم لپس

مردم با کره زمین رفتار خوبی ندارند و حالا نیز گوگل (Google) تلاش کرده به‌ کمک موتور به‌روزشده گوگل ارث (Google Earth)، روند دخالت انسانی از 32 سال گذشته تاکنون را به‌تصویر بکشد. نسخه به‌روز شده سرویس ارث با توانایی بالاتر در عکاسی و حجم زیادی از اطلاعات با قدرت بیشتری وارد میدان شده است. به‌علاوه ویژگی جدید گوگل ارث امکان تماشای 32 سال گذشته هر جایی از زمین در قالب یک ویدیو تایم لپس (Time Lapse) را فراهم می‌کند.

درواقع نسخه به‌روزشده سرویس ارث امکان مشاهده تقریبا تمامی مناطق کره زمین در 32 سال اخیر را برای کاربران فراهم می‌کند و همگان می‌توانند بلایی که بشر بر سر این کره خاکی آورده است را ببینند. برای اولین بار در سال 2013 بود که شرکت گوگل از ابزار تایم لپس رونمایی کرد ولی کیفیت پایین تصاویر ثبت‌شده نمی‌توانست جزئیات مربوط به مناطق مختلف را نشان دهد. اما حالا نسخه جدید این سرویس توانایی ثبت عکس‌ها با کیفیت بسیار بالایی را دارد که در نتیجه آن، ویدیوهای تایپ لپس نیز کیفیت بالاتری خواهند داشت.

ویژگی جدید گوگل ارث امکان تماشای مناطق مختلف زمین از 32 سال گذشته تاکنون را به صورت تایم لپس فراهم می‌کند

حالا گوگل با بهره‌گیری از دوربین‌های قدرتمند ماهواره لندست 8 (Landsat 8) ناسا که در سال 2013 به فضا پرتاب شد، می‌تواند تصاویر مناطق مختلف را با کیفیتی بالاتر از طریق سرویس ارث در اختیار کاربران قرار دهد. جالب است اشاره کنیم که تابستان امسال، گوگل از دوربین‌های این ماهواره برای نمایش تصاویر سرویس مپس (Google Maps) استفاده کرد و حالا قرار است برای سرویس ارث از آن استفاده شود.

البته ویژگی جدید گوگل ارث تنها برای مشاهده خرابی‌های زمین طراحی نشده و کاربران می‌توانند موارد مختلفی همچون سیر تکاملی شهرهای بزرگ، ذوب شدن یخ‌های قطب، ساییدگی زمین و تبدیل شهرها به پارکینگ‌های بزرگ خودرو را تماشا کنند.

هم‌اکنون با مراجعه به سایت رسمی گوگل، می‌توانید به‌کمک ابزار تایم لپس تاریخچه 32 سال گذشته بخش‌های مختلف زمین را مشاهده کنید.

1395-09-10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *