چری آریزو 5 در بازار ایران؛ خودرویی ضعیف و نامطمئن از چین

چری آریزو 5

چری آریزو 5 در بازار ایران؛ خودرویی ضعیف و نامطمئن از چین

خودروی سدان جدید شرکت چری وارد بازار ایران شد. چری آریزو 5 از ظاهر نسبتا جذابی برخوردار است اما از لحاظ فنی اصلا قوی و مطمئن نیست. این خودروی چینی همزمان با ایران در شیلی هم عرضه می‌شود و ظاهرا با استقبال خوبی مواجه نشده است.

به گفته مسئولان، شرکت چری قصد دارد امسال چند محصول جدید در کلاس‌های مختلف را در ایران عرضه کند. رئیس هیئت مدیره چری یعنی یین تونگ یو، بازار ایران را یکی از مهم‌ترین بازارهای صادراتی این شرکت عنوان کرده و گفت که جدیدترین خودروهای چری در ایران به فروش خواهند رسید. ژنگ گو ژنگ، معاون تامین قطعات چری نیز کارخانه چری در ایران را یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین کارخانه‌های این شرکت دانست.

چری آریزو 5 یکی از محصولاتی است که همزمان با چین و شیلی در بازار ایران نیز عرضه می‌شود. مسئولان خودروساز چینی ادعا می‌کنند که این خودرو از امکانات زیادی مانند سیستم کمک تعویض دنده، سیستم تعلیق فرمان و سیستم استحکام برخوردار بوده و پنج ستاره ایمنی را نیز دریافت کرده است.

چری آریزو 5اما تست‌های فنی پس از ورود این خودرو به بازار کشور، نشان دهنده آن است که آریزو 5 آن‌قدر که در طراحی خوب عمل کرده، از نظر فنی چنگی به دل نمی‌زند و بعید به نظر می‌رسد که بتواند در میان خودروهای هم رده‌ی خود به فروش خوبی دست پیدا کند.

چری آریزو 5 از قدرت هندلینگ بالایی برخوردار نیست و ترمزهای خیلی مطمئنی هم ندارد. همچنین این خودرو در شتاب اولیه تنبل است و نمی‌تواند انتظارات را برآورده کند. آریزو 5 در پیچ‌ها هم خوب عمل نمی‌کند و باید در پیچ‌ها سرعت را کنترل کرد.

چری آریزو 5

چری آریزو 5 با قیمت 69 تا 74 میلیون تومان به فروش می‌رسد

این خودرو از روی خودروهای سراتو و النترا طراحی شده و اصالت برندهای معتبر را در زمینه طراحی دارد. چری آریزو 5 در خیابان‌های چین به ندرت دیده می‌شود و گفته می‌شود که در شیلی هم نتوانسته به فروش خوبی دست پیدا کند. آریزو 5 با قیمت 69 میلیون و 400 هزار تومان تا 74 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسد که نمی‌تواند قیمت مناسبی برای آن باشد و همین مسئله فروش این خودرو در بازار را سخت‌تر می‌کند. باید منتظر ماند و دید که چری آریزو 5 با عملکرد فنی ضعیف و قیمت بالای خود می‌تواند در برابر رقبای هم رده موجود در بازار موفق باشد یا خیر؟

1395-08-01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *